В Яких продуктах міститься білок.

Білок у харчуванні людини займає особливе місце. Недостатність білка призводить до того, що організм починає заміщати його власними амінокислотами, і в його роботі відбуваються збої: у людини знижується працездатність, з'являється слабкість, руйнуються м'язи, погіршується пам'ять. Відбувається зниження імунітету, порушується діяльність залоз внутрішньої секреції, загострюються запальні процеси.
Білок міститься практично у всіх продуктах, в одних менше, в інших більше. Підрозділяється білок на два види: тваринний і рослинний, в тому і в іншому організм людини постійно потребує. Дорослій людині потрібно не менше 30% тваринного білка. Загальна кількість щодня уживаного білка в раціоні дорослої людини має становити приблизно 150 грамм.Ідеальний джерело тваринного білка - яйце. Яєчний білок поглинається організмом людини на 92-100% і не містить жирів. Молочна продукція, морепродукти, яловичина, риба також є продуктами з високим вмістом білка. Найбільш корисний білок є в телятині, м'ясі кролика і свініне.Среді продуктів, багатих білком рослинного походження, особливе місце займає гречка. Вона особливо багата білком і рекомендована для дієтичного харчування. Багато білка і у вівсяній крупі, рисі, бобових. У великих кількостях білок є в горіхах, пшеничному хлібі, насінні соняшнику, однак ці продукти менш кращі з-за високого вмісту в них жіров.Жівотние білки краще, оскільки в рослинних іноді не дістає 1-3 незамінних амінокислот. У зв'язку з цим вегетаріанці, які не споживають тваринні жири, можуть відчувати білкову недостатність. Цей стан супроводжується порушенням кровотворення, обміну вітамінів і жирів в організмі, зниженням опірності інфекціям. Вегетаріанцям варто звернути увагу на такий продукт як сочевиця. Чашка цього продукту містить всього один грам жиру і 28 грам білка. Крім того, сочевиця багата вітамінами групи В.Белок необхідний людині, але перестаратися з його споживанням теж не можна. Надходження зайвого білка призводить до порушення процесу обміну речовин, перевантаженні нирок. При випадковому перевищенні норми білка рекомендується вживати більше рідини.
Білок необхідний організму. Кожна клітина в тілі створюється за допомогою білка. Він є також джерелом життєвої енергії. При дефіциті білка людина втрачає працездатність, у нього знижується лібідо, опірність інфекціям, порушується робота печінки і обмінних процесів. Оскільки велика частина амінокислот, синтезованих з білка, надходить в організм з їжею, продукти, багаті білком, повинні стати основою щоденного раціону людини.
Інструкція
1
Людині необхідно отримувати білок в кількості 0,8 г на 1 кг ваги на добу. Білки повинні складати 15% харчового раціону. При цьому підвищену необхідність в білках відчувають спортсмени, працівники фізичної праці, діти в період активного росту і жителі північних регіонів. У теплу пору року потреба в білку знижується. Також, у зв'язку з погіршенням обмінних процесів в організмі, не потребують великої кількості білка і літні люди.
2
Білки бувають тваринного і рослинного походження. Джерелом високоякісного тваринного білка є м'ясо, риба, морепродукти, молочні продукти і яйця. З м'ясних продуктів за вмістом білка виділяється індичка - 21,6 г на 100 г продукту. На другому місці - курячий стегенце, в якому міститься 21,3 г білка. М'ясо кролика на третьому місці - 21,2 г. Що стосується риби і морепродуктів, то тут лідирує осетрова ікра. Вона багата білком і найважливішими амінокислотами - 28,9 г білка на 100 г продукту. З усіх видів риб найбільшу кількість білка містить тунець - 22,7 г, трохи відстає кета - 22 г. Не варто також забувати про горбуші (21 г), сайрі (20,4 г), палтусі (18,9 г) і скумбрії (18 г). Любителі креветок отримують 20,9 г білка з кожних 100 г продукту, а кальмара - 18 г.Ідеальним білковим продуктом на думку дієтологів є яйця. Вони включені у всілякі дієти здоров'я і краси. Білок яйця швидко перетравлюється, забезпечуючи організм необхідними амінокислотами. В одному яйці міститься близько 6-7 г білка.
3
Молочні продукти також відносяться до білкової їжі. Лідером рейтингу є сухе молоко, що містить 28,5 г білка на 100 г продукту, а на другому місці розташовується сир - 22 г. При цьому сир - досить суперечливий продукт. Незважаючи на те, що він багатий кальцієм і магнієм, з-за високого вмісту білка перетравлюється він довго, до того ж волога молочна середу сприяє активному розмноженню бактерій. Тому сир потрібно їсти тільки свіжим і не перевищувати рекомендовану дозу, рівну 100 р в день. А ось кисломолочні продукти - кефір, ряжанка та інші, навпаки, багаті білком в легкій і добре засвоюваній формі. Також білками багаті тверді сири і бринза.
4
Основним постачальником рослинного білка є соя. У 100 г продукту міститься 30 г повноцінного легко засвоюваного білка. Бобові взагалі багаті на протеїни і замінюють тваринні білки в вегетаріанському харчуванні або під час посту. Приміром, квасоля, горох і сочевиця поповнять організм рослинним білком з розрахунку 25-28 г на 100 г продукту. Для підтримки обмінних процесів в організмі в другій половині дня рекомендується споживати горіхи, гречку, брюссельську і цвітну капусту, а також шпинат і спаржу, які є відмінною заміною важким тваринним білкам, але при цьому забезпечують відчуття ситості на весь залишок дня.