Які вітаміни пити при вагітності. Які вітаміни пити при вагітності для чого.

Під час вагітності на жінці лежить відповідальність не тільки за себе, але і за стан майбутньої дитини. Саме тому важливо вести здоровий спосіб життя, багато часу проводити на свіжому повітрі і правильно харчуватися. Останнє особливо важливо, так як з їжею в організм надходять всі необхідні вітаміни і мікроелементи. Але якщо з якихось причин їх виявляється недостатньо, заповнити дефіцит можна за допомогою аптечних препаратів.
Величезне значення на ранніх термінах вагітності має фолієва кислота, або вітамін В9. При його недоліку у жінки може розвинутися анемія, а у плода? з'явитися вади розвитку. Якщо дефіцит фолієвої кислоти сильно виражений, підвищується ймовірність викидня і завмерлої вагітності. Оскільки вітамін В9 бере участь у формуванні нервової трубки плода (а воно відбувається вже через три тижні після зачаття), важливо почати приймати його ще на стадії планування вагітності. Якщо вагітність виявилася незапланованою, пити фолієву кислоту слід з перших же днів затримки менструації. Крім того, важливо збагатити раціон продуктами, багатими на вітамін В9. Це листові зелені овочі і трави, злаки, фрукти, а також яловичина, яйця і кисломолочні продукти. Не менш важливий на ранніх термінах вагітності і вітамін Е. Він благотворно впливає на стан ендометрію, покращує циркуляцію крові і допомагає нормалізувати гормональний фон. Чим раніше буде розпочато прийом цього вітаміну, тим краще буде і для вагітної жінки, і для її майбутньої дитини. З натуральних продуктів, багатих вітаміном Е, будуть корисні горіхи, висівки, брокколі, пророщена пшениця і рослинні масла. У другому триместрі, коли всі органи і системи плоду вже сформовані, важливо забезпечити достатнє надходження в організм та інших вітамінів. Ретинол, або вітамін А, необхідний для нормального росту дитини, а вітаміни групи В незамінні для його нервової та кістково-м'язової системи. Вітамін С важливий для імунітету, який у жінки під час вагітності, як правило, помітно знижений. Також він бере участь у формуванні плаценти, а отже, корисний і для зростаючого плоду. На пізніх термінах вагітності величезну роль грає вітамін D. Він необхідний для нормальної засвоюваності кальцію, саме в ньому відчуває потребу як материнський організм, так і зростаючий плід. Отримувати вітамін D можна не тільки з аптечних препаратів і їжі, але і проводячи достатня кількість часу на сонці. Щоб усі вітаміни надходили в організм в достатній кількості і в правильному співвідношенні, краще приймати їх не окремо, а в складі вітамінно-мінеральних комплексів, розроблених спеціально для вагітних. В цьому випадку, при дотриманні дозування, зазначеної в інструкції, жінці можна не турбуватися про нестачу тих чи інших речовин.
Ранні терміни вагітності - це період, коли закладаються основи для здоров'я малюка. Нестача вітамінів і мінеральних речовин в організмі вагітної жінки може привести до проблем з розвитком дитини. Якщо зачаття відбулося влітку або восени, то авітаміноз майбутній мамі не загрожує, а в інший час року брак корисних речовин потрібно заповнювати, приймаючи вітамінно-мінеральні комплекси.

Фолієва кислота на ранніх термінах вагітності

Вітамін В9, відомий також як фолієва кислота, це одне з найбільш важливих речовин на ранніх термінах вагітності. Перші кілька тижнів після зачаття відбувається формування нервової трубки плода, від чого залежить подальший розвиток дитини. Нестача фолієвої кислоти призводить до появи вроджених патологій, наприклад, спинно-мозкової грижі або недорозвинення головного мозку. Цей вітамін не тільки сприяє правильному формуванню плода, але і покращує самопочуття вагітної жінки. Бажано приймати фолієву кислоту ще до початку вагітності, але якщо ви не планували зачаття, то це можна робити з першого дня, як дізналися про своє становище, і до дванадцятого тижня. У день необхідно приймати по чотириста мкг вітаміну. Фолієва кислота продається в аптеках у вигляді таблеток.
Прийом вітамінів бажано підкріплювати відповідним раціоном: фолієва кислота міститься в зелених овочах, кольоровій капусті, картоплі, квасолі, цитрусових фруктах, молоці.

Вітаміни А і Е

На ранніх термінах вагітності корисно приймати вітамін А, але його доза не повинна перевищувати 1300 мкг. Це речовина підтримує поділ клітин та їх диференціацію по тканинах і органах, воно сприяє розвитку скелета, нервової системи і зорового апарату. Але його передозування може привести до неправильного розвитку дитини, викликати пороки серця і патології нервової системи, погіршити апетит і самопочуття вагітної. Вітамін Е бере участь у виробленні жіночих гормонів перед зачаттям, підвищуючи ймовірність вагітності, але на ранніх термінах він теж важливий, так як відповідає за захист від викидня. Також за допомогою цієї речовини утворюється плацента.
Прийом вітамінів А і Е потрібно продовжувати до закінчення першого триместру.

Полівітаміни для вагітних

Вагітним жінкам набагато зручніше приймати хороші полівітамінні комплекси, в яких є всі необхідні вітаміни для розвитку дитини на ранніх термінах вагітності. Крім того, для формування плоду потрібна достатня кількість мінеральних речовин - йоду, кальцію, заліза. Завдяки цим мінералам вітаміни добре засвоюються в організмі. В полівітамінах для вагітних всі ці елементи містяться в потрібній кількості. Особливо важливо приймати вітаміни, якщо в жінки є гінекологічні або інші захворювання, наприклад, гіпербілірубінемія або гарденелез. Вибираючи полівітамінний препарат, зверніть увагу, щоб він призначався для першого триместру - в такому випадку в ньому буде достатня кількість фолієвої кислоти, а доза вітаміну А чи не буде перевищена. Найпопулярніші вітаміни для вагітних - це "Матерна", "Ельовіт", "Прегнавіт", "Супрадин", "Вітрум Пренаталь".