Яка тварина саме маленьке. Яка тварина менше всіх.

Найбільша тварина на землі знайти праці не складає, адже його складно не помітити - це знаменитий гігант синій кит. А ось виявити найменша тварина набагато складніше, думки вчених з цього приводу кілька разів змінювалися і розходяться досі.
В одному з сіл Папуа-Нової Гвінеї дослідники виявили зовсім крихітну жабу: розміри дорослої особини всього 7-8 міліметрів. Лише деякі «переростки» досягають 11 міліметрів. Знайти їх було не так-то просто не лише через розміри. Справа в тому, що звуки, що видаються цими жабами, легко сплутати зі звуками комах. Новий вид був названий Paedophryne amauensis і визначений як саме маленьке хребетна тварина нашої планети. До цього даний титул носила рибка Paedocypris progenetica, яка живе в болотах Суматри. Самки цих рибок більше самців, але і вони не бувають крупніше 10,3 мм.Что стосується самих маленьких ссавців, то тут немає єдиної думки. В одних джерелах це звання належить землерийці Бурозубки-крихті. Інші її назви: карликова Сункус, карликова білозубка, белозубка-малютка, етруська землерийка. Як і випливає з усіх цих назв, звірок цей зовсім маленький. Маючи довжину тіла 3-4,5 см, землерийка важить не більше 2,5 грамів. Мешкає вона в Росії і Північній Європі, Монголії, Південної Кореї, Китаї, а також на Сахаліні і Хоккайдо. Незважаючи на свої розміри, землерийка - хижий звір, вона харчується хробаками і комахами. Щоб отримати достатню кількість енергії, протягом доби цього крихітному звірку доводиться з'їдати в 6 разів більше власної ваги. А її серце б'ється з частотою 1500 ударів в мінуту.Другіе вчені називають найменшим тваринам з ссавців свіноносую кажана. Названа вона так тому, що її ніс схожий на п'ятачок. Друга її назва «миша-джміль», адже багато комахи перевершать її в розмірах. Довжина тіла цієї летючої миші близько 3 см, а вага приблизно 2 грами. Живуть свіноносие миші невеликими групами. В сутінках вони полюють на комах, а вдень відсипаються в вапняних печерах. Чисельність їх дуже мала, а територія проживання набагато вужча, ніж у землерийки: це провінція Канчанабурі (південно-західна частина Таїланду) .Якщо підходити до пошуку самого маленького тваринного більш педантично, думки розходяться ще більше, адже з біологічної класифікації до царства тварин відносяться і комахи, і риби, і молюски, і всілякі черв'яки. Тому за титул найменшої тваринного можуть боротися безліч видів мікроскопічних мушок і жучків, серед яких багато хто має довжину тіла менше одного міліметра. Так, розмір мухи Alaptus magnanimus 0,21 мм, а паразит з Гваделупи Megaphragma caribea і того менше: всього 0,17 мм.
Найменшим ссавцем на Землі офіційно визнана етруська землерийка (карликова белозубка). Ця землерийка - справжня крихітка серед комахоїдних ссавців! Її вага становить 1,5 грама, а довжина - 3 сантиметри. Варто описати цю крихітку більш докладно.
Інструкція
1
Тіло у карликової білозубки струнке і рухливе. Як вже було сказано, довжина цієї крихітки разом з головою, оканчивающейся довгим і рухливим хоботком, становить від 3-х до 4-х сантиметрів. Маса тіла етруської землерийки варіюється в межах від 1,2 до 1,5 грамів. Хутро у цього створення дуже м'який і блискучий. Колір вовни - від сірого до коричневого. У зимовий час хутро стає більш м'яким і довгим.
2
Етруська землерийка рухається дуже швидко і спритно. Вона володіє і вкрай високим рівнем обміну речовин (метаболізму). Це змушує її поїдати велику кількість їжі, яка перевищує власну вагу в два рази. Ця крихітка - справжня мисливиця на молодих жаб, ящірок і, звичайно ж, комах. Вчені простежили за життям карликової землерийки і дійшли висновку, що харчуватися їй доводиться близько 25 разів за день!
3
Фізіологічні характеристики самого маленького ссавця в світі такі: температура тіла етруської землерийки становить 37оС, а серце б'ється до 1511 ударів в хвилину (25 ударів в секунду!). Коли малятко впадає в тимчасове заціпеніння, то температура її тіла опускається до 12оС. Тимчасове заціпеніння є необхідною частиною життя карликової землерийки і виникає в певні періоди її життя: холодну пору року, нестача їжі. Вихід із цього стану супроводжується підвищеним серцебиттям: в цей час серцеві скорочення збільшуються з 100 до 1200 в хвилину.
4
Самки карликових белозубок - це справжнісінькі турботливі матері. Вони водять своїх дитинчат за собою ланцюжком. Ось як це відбувається: перше дитинча чіпляється за мамин хвіст, другий - за хвіст свого брата або сестри і т.д. Виходить нерозривна ланцюг, що рухається по дорозі. На перший погляд можна не зрозуміти, що це за «мотузка» рухається, але при детальному розгляді стає ясно, що це - виводок найменших ссавців на Землі.
5
На жаль, карликова землерийка знаходиться на межі повного зникнення в деяких країнах. Причиною цьому стають досить різкі кліматичні зміни, до яких етруські крихти дуже чутливі. Крім того, зменшення чисельності карликових белозубок відбувається і з причини руйнування їх жител в результаті тих чи інших сільськогосподарських робіт. Етруська землерийка приносить велику користь людині: вона знищує комах-шкідників в городах, садах і полях.
6
Етруські землерийки мешкають в Північній Америці, в Південній Європі, в ряді азіатських країн, в Закавказзі, а також в Підмосков'ї, на Уралі, в Приморському краї і в Прибайкалля.