Завжди онлайн – мобільний доступ.

Сьогодні важко знайти людину, яка не має мобільного телефону. А раз користувач постійно носить із собою пристрій, оснащений дисплеєм, засобами введення, навігації та модулем зв'язку, то найлогічніше буде забезпечити йому доступ в інтернет саме з цього девайса.

Інтернет в кишені

Сучасні смартфони відмінно справляються з веб-серфінгом, відправленням і отриманням листів електронною поштою, надають можливість спілкування в соціальних мережах. Та й у багатьох простих мобільниках реалізовані деякі інтернет-функціі.Несмотря на те, що більша частина смартфонів має вбудований Wi-Fi модуль, основним способом виходу в мережу для них є все ж підключення через оператора зв'язку. Така можливість доступна практично у всіх тарифних планах. Але, як показує практика, найвигіднішим рішенням для власників смартфонів є безлімітний тариф.

Між телефоном і нетбуком

Якщо власник смартфона любить читати не тільки стрічку новин «В Контакте», але ще й книги в онлайн-бібліотеках, то йому, швидше за все, більше підійде планшетний комп'ютер. Планшети часто називають проміжною ланкою між телефонами і нетбуками. Ще пару років тому багато про них і чули, але буквально за рік планшетні комп'ютери стали неймовірно популярни.Еті пристрої втратили функції мобільного телефону, а до повноцінної функціональності комп'ютера не дотягли на догоду мобільності. Управління інтерфейсом і введення інформації на них здійснюється через сенсорний екран діагоналлю від семи до десяти дюймов.Большінство планшетів мають як Wi-Fi, так і 3G модуль. Останній дає можливість виходити в інтернет всюди, включаючи місця, де відсутній сигнал точок доступу Wi-Fi. Самостійно дзвонити планшет не вміє, тому для нього краще придбати SIM-карту з кращим тарифним планом, призначеним тільки для роботи в мережі, наприклад «заточену» під USB-модем. Зазвичай в цьому випадку пропоновані операторами розцінки набагато вигідніше, ніж в тарифних планах для телефону.

Хот-споти

Місця, де є доступ в мережу по бездротових каналах Wi-Fi, називають хот-спотами. Такі точки можна виявити в готелях, аеропортах, в гіпермаркетах, кафе, в прийомних нотаріальних або адвокатських контор. Устаткування встановлюють власники цих закладів, іноді за участю операторів мобільного зв'язку, які останнім часом стали активно займатися і «проводовим» інтернетом.Существуют відкриті, закриті і платні хот-споти. Відкриті не захищені паролем. Вони є свого роду подарунком відвідувачам від закладу, якому належить точка. Закриті хот-споти теж безкоштовні, але захищені паролем. До такої точки може підключитися тільки той клієнт, якому повідомлять пароль. Платні точки доступу встановлюють оператори мобільного зв'язку. Щоб отримати пароль, користувачеві потрібно оплатити доступ з рахунку мобільного телефону. Можливість виходу в мережу з мобільних пристроїв, безумовно, приваблива, але смартфону, як і планшету, часто не вистачає повноцінної функціональності комп'ютера, особливо це стосується випадків необхідності працювати в мережі. Тому не втрачають актуальності ноутбуки та нетбуки. Портативний комп'ютер незамінний як для ділових людей, які проводять багато часу у відрядженнях, так і для фотографів, журналістів, програмістів, дізайнеров.Так як ноутбук, на відміну від планшета або смартфона, не передбачений для роботи на ходу, то вбудованого модуля Wi-Fi цілком достатньо - відкритих точок доступу в багатьох містах сьогодні чимало. Wi-Fi проникає в літаки, поїзди і навіть електрички-експреси. У 2011 році точками доступу почали оснащувати навіть метро і наземний транспорт.В разі відсутності бездротового доступу Wi-Fi, варто звернути увагу на USB-модем. Він виручить не тільки в місті, а й на дачі, головне бути в зоні покриття мережі. Для роботи з електронною поштою або текстовими документами цілком достатньо швидкості з'єднання навіть в зоні невпевненого прийому, коли модем перемикається на канал GPRS. У місцях же зі стійким прийомом 3G сигналу можна цілком комфортно переглядати телевізійні онлайн-трансляції або фільми з відповідних ресурсів.