Що таке декупаж.

Декупаж - це мистецтво прикрашати об'єкти, предмети, меблі технікою вирізання і приклеювання паперу, серветок, мережив, фотографій в поєднанні зі спеціальною фарбою, лаком, розписом. Це нескладний, але дуже захоплюючий вид творчості.

Види декупажу

В декорування предметів технікою декупаж існує безліч напрямків і прийомів: кракелюр, патинування, мармарірованіе, накладення потали, ефект мережива, фактурний орнамент. Все це і є декупаж. І освоїти його набагато простіше, ніж здається на перший погляд. Більш того, в цій роботі радує не тільки чудовий результат, але і весь захоплюючий процес роботи.

Декупаж як хобі

Чимало школярів молодших і старших класів всерйоз захоплені декупажем. І дуже правильно: адже саме ця творча копітка техніка розвиває уяву, внутрішній світ і позитивне ставлення до життя. Вчитися техніці декупаж приходять і дорослі люди. Всерйоз декупажем захоплюються деякі пенсіонери. Крім цікавого заняття, декупаж стає для літніх людей тренажером підтримки дрібної моторики рук, ще однією темою для бесіди, а найприємніше - досить помітною надбавкою до невеликої пенсіі.Среді ваших друзів теж не залишиться байдужих до авторських подарункам і витонченим предметам інтер'єру, зробленим своїми руками . Декупаж хороший тим, що новачки, ніколи не вміли малювати і розписувати, можуть використовувати готові фотографії або просто серветки для прикраси предмета цим малюнком. Можна декорувати абсолютно всі речі у вашому домі: меблі, посуд, стіни, дзеркала, вази, квіткові горщики, книги, рамки для фотографій, свічки, фіранки, абажур, холодильник і навіть власну взуття. Все, на що вистачить фантазії. Піддавати декоруванню можна практично будь-яку поверхню. Почніть з декупажу пластика, кераміки, дерева, каміння, стекла.Красота, створена власноруч, буде прекрасно захищена лаком. А виріб, виконаний в техніці декупаж, навіть може стати предметом сімейної фамільної гордості.

Історія декупажу

Декупаж має довгу і захоплюючу історію, яку можна простежити в різних стилях і напрямах мистецтв багатьох країн світу. Техніка може похвалитися багатьма відомими майстрами, в тому числі Марія-Антуанетта, мадам де Помпадур, лорд Байрон і навіть Матісс і Пікассо. Звичайно, щоб творити шедеври, які увійдуть в історію, треба володіти приголомшливим складом розуму і світосприйняттям самих Помпадур або Пікассо. Але ніхто не перешкоджає тому, щоб виховувати і розвивати в собі цей дар. Сам Пабло Піскассо пропагував: «Кожна дитина - художник. Труднощі в тому, щоб залишитися художником, вийшовши з дитячого віку ». Вимкніть голову, пориньте в дитинство, станьте знову художником.