Гігієна рота: Як доглядати за зубами.

Зуби щодня піддаються впливу багатьох чинників. Наприклад, перепади температури при вживанні різної їжі провокують розтріскування емалі. Клацання насіннячок, відкривання пляшок зубами - причина сколів. До складу зубів також входять солі. Кислота розчиняє їх і вимиває. Так зуби руйнуються завчасно. Щоб дотримуватися гігієни рота, слід навчитися доглядати за зубами.

Про гігієну порожнини рота

Для запобігання впливу бактеріальних кислот на емаль зубів після їжі прополощіть рот водою або зубним еліксиром, сгриз яблуко або морквину. Залишки їжі будуть видалені з поверхні, і живильне середовище для розмноження бактерій буде виключена. Доглядати за зубами можна і за допомогою споживаної їжі. Їжте продукти, що містять кальцій, такі як молоко і кисломолочні продукти. Можна приймати глюконат кальцію: по одній-дві таблетки (попередньо подрібнити) три рази на день, запиваючи водою. Деякі лікарі вважають, що в таблетках кальцію міститься мало. Вони рекомендують приймати препарати, що поєднують кальцій і вітамін D.

Про зубні щітки

Щоб якісно доглядати за зубами, зубні щітки слід міняти раз на три місяці. Отже, як відрізнити хорошу щітку для зубів від підробки: - хороша зубна щітка не може коштувати дешево (менше 50 р.); - Оцініть якість упаковки - щітка без упаковки підійде хіба що для взуття; - щетина на хороших щітках акуратна, рівна, кріпиться пучками, ручка - прорезинена; - Щетина робиться зі спеціальних матеріалів, погана щітка виготовляється з грубої волосіні; - після першого застосування щетина поганий щітки втратить свою первинну форму.

Про жуйку

Жувальна гумка замінити щітку не здатна і забезпечити повноцінний догляд за зубами теж навряд чи зможе, тому стоматологи рекомендують використовувати її тільки для разової гігієни порожнини рота бажано після їди. При жуванні гумки на голодний шлунок даний процес може сприяти появі гастриту і, якщо є це захворювання, то загострення виразкової хвороби. Жуючи гумку тільки після їжі, ви вирішуєте проблему очищення зубів, а також сприяєте додаткового виділення шлункового соку, потрібного для перетравлення їжі. Слід знати, що користуватися жувальною гумкою для підтримки гігієни рота більше 5 разів на день дуже шкідливо. Одну порцію гумки допустимо жувати не довше 15 хвилин. По-перше, ароматичний, смаковий і освіжаючий компоненти продукту всього за 10 хвилин інтенсивного жування втрачають гостроту. По-друге, тривалий, а тим більш часте жування несприятливо відбивається на скронево-щелепно суглобі. Жуйка не рятує від необхідності правильного догляду за зубами - чистити зуби два рази в день все одно доведеться.