Як працювати за комп'ютером правильно. Як працювати на комп'ютері.

Комп'ютер - маленьке вікно у великий світ інформації. У роботі він просто незамінний, у навчанні - перший помічник. Але чи так шкодить він здоров'ю, як про те говорять? Та й чи варто довіряти «корисних порад» про те, як знизити негативний вплив комп'ютера на людський організм.
Інструкція
1

Міф 1. Нове покоління комп'ютерів не шкодить здоров'ю

Виробники комп'ютерних систем дають гарантії, що рівень випромінювання нових моніторів, які працюють на рідких кристалах, значно менше, ніж у моніторів з електронно-променевою трубкою. Правда, за рівнем електромагнітного випромінювання монітори і з електронно-променевою трубкою гранично допустимої норми не перевищують. Якщо, звичайно, комп'ютер не може відпрацював свій термін і правильно встановлений, шкідливий вплив буде мінімальним. Тому краще всього: - поставити комп'ютер в кут, щоб випромінювання поглинали стіни; - Перевірити, щоб при установці комп'ютер був обов'язково заземлений.
2

Міф 2. Можна сидіти за комп'ютером необмежену кількість часу без шкоди для здоров'я

Дошкільнику досить пограти за комп'ютером не більше 20 хвилин, старшокласнику вистачить і 40 хвилин в день, дорослому можна дивитися в монітор більше чотирьох годин з перервами без шкоди для здоров'я, якщо, звичайно, комп'ютер - не його спеціальність. Якщо електромагнітне випромінювання короткочасне, повноцінний відпочинок відновить зір, знизить загальну напругу нервової системи.
3

Міф 3. На комп'ютері можна працювати навіть лежачи

Розумно організоване робоче місце знижує шкоду здоров'ю від випромінювання. Комфорт в роботі як на стаціонарним комп'ютері, так і на ноутбуці так само важливий, як і сама модель комп'ютера, його параметри і можливості. Слід розташувати монітор на відстані не менше 50 сантиметрів, на рівні очей - це дозволить контролювати посадку і уникнути можливих деформацій хребта. Правильність посадки можна перевірити самостійно: верхній край екрану повинен знаходитися на рівні очей; руки і ноги, зігнуті в ліктях і в колінах, - під прямим кутом. Не забувайте і про хороше освітлення свого робочого місця: штучне джерело світла повинен розташовуватися по відношенню до монітора під кутом в 90 градусів.
4

Міф 4. Кактус зменшує електромагнітне випромінювання комп'ютера

До речі, всі розмови про те, що кактус зменшує електромагнітне випромінювання від комп'ютера, всерйоз приймати не варто. Кактус - не більше ніж декоративна прикраса робочого місця і додаткове джерело кіслорода.Работающій комп'ютер створює навколо себе електростатичне поле, яке притягує частинки пилу. Тому вологе прибирання приміщення і його провітрювання повинні стати вашою звичкою, інакше це відіб'ється на роботі органів дихання і здоров'я вашої шкіри. Можна зволожити повітря в приміщенні і створити необхідний комфорт допоможе акваріум з рибками або декоративний водоспад із природним іонізатором повітря.