Як навчитися швидко читати тексти.

Чи не витрачати час даремно допомагають корисні звички. Одна з них - навичка швидкого читання. «Лицьова сторона» навику - можливість засвоїти зміст будь-якої книги за пару годин - очевидна. А яка «виворіт»? Швидко читати і переглядати очима сторінку - не одне і те ж. У першому випадку ви все ж вникаєте в зміст тексту, тільки дуже швидко переключати увагу з одного абзацу на іншій. У другому - вихоплювати очима різні ділянки тексту.
Для того щоб осягнути техніку швидкого читання, виберіть легку для сприйняття книгу. Якою б не була швидкість вашого звичайного засвоєння тексту, налаштуйтеся на те, що вам доведеться перенавчатися. Спочатку - постійна боротьба з собою за те, щоб ні пошепки, ні подумки не промовляється кожне слово. Потім спробуйте одним поглядом охопити грппу слів. Очі рухаються зверху вниз, але не зліва направо. Одне із загальних правил швидкого читання - не повертатися до прочитаного уривку, навіть якщо поки нічого не зрозуміло. З часом прийде і вміння бачити ключові слова на сторінці, а по них вибудовувати смисловий ряд. Не останню роль в освоєнні техніки швидкого читання відіграє самонавіювання. Впевненість додасть фіксування досягнутих результатів: кількість знаків, прочитується за хвилину.

Метод вистукування ритму

Слідуючи йому, потрібно вибивати долонею певний ритм з двох тактів, що складаються з чотирьох елементів кожен. Наголос робиться на перший такт і на перші елементи тексту. Вже після 20 годин тренувань читання з відбиванням ритму ваш мозок сформує певний код, який дозволить усунути уявне відтворення тексту в повному обсязі. При цьому збільшується і швидкість сприйняття тексту, і обсяг механічної пам'яті.

Метод Шульте

Дозволяє розвинути периферійний зір. Освоїти його допоможе концентрація уваги на таблиці з розташуванням цифр від 1 до 25. Потім очі повинні знаходити всі цифри по порядку, переміщаючи погляд що вертикалі (див. Таблицю).

Метод штурму

Під час тренувань створюється стресова ситуація, бо для читання відводиться тільки 15 секунд. При цьому рух очей має відбуватися строго по центру сторінки зверху вниз з якомога більш повним охопленням всього тексту. При щоденних годинних тренуваннях менше ніж за півроку швидкість читання збільшиться з 600 знаків на хвилину до 3500, а книга стане зрозумілою і цікавою. При виборі цього методу слід врахувати ваші індивідуальні здібності.