Які дерева садити на дачі.

На дачній ділянці дерева висаджують не тільки для отримання врожаю плодів, але і для створення ландшафтних композицій. Дерева ростуть довго, тому не можна помилитися з вибором місця і підбором ґрунту. Спочатку план посадки розробіть на папері, а тільки потім приступайте до озеленення.
Дерева для ландшафтного дизайну Світло-зелені хвойні модрини якнайкраще підходять для озеленення садової ділянки. Вони досить швидко ростуть, але дуже світлолюбні і мають розгалужену кореневу систему. Тому садити їх потрібно не ближче 8 м до будівель. З модрин зазвичай створюють алеї, вітрозахисні смуги або висаджують їх поодиноко. Ці дерева не вимогливі до грунту, але не люблять підтоплення ґрунтовими водами. Якщо на ділянці є водоймище, то для його декорування підійде верба російська. Зазвичай це схилене деревце з плакучими гілками і сріблясто-зеленим листям. В перші роки верба росте дуже швидко, але високою не буває. Красиве декоративне дерево - це гостролистий клен. Він тіньовитривалий і стійкий до зимових холодів. Саджанець швидко зростає і міцніє. Рідко уражається шкідниками. Колючі невисокі глоди прикрасять дачну ділянку шапками білих квітів, а потім яскравими плодами: червоними, жовтувато-коричневими або чорними. З глоду створюють непрохідні живоплоти. Плодові дерева Яблуні висаджують переважно восени. За осінньо-зимовий період коріння встигають зміцніти після посадки і навесні постачати молодий саджанець поживними речовинами. Місце для посадки потрібно підготувати завчасно. Для півметрового деревця яма повинна бути не менше 70 см глибиною і приблизно такого ж діаметру. Заповніть її сумішшю з верхнього родючого грунтового шару, перегною і компосту. Додайте дві жмені мінеральних добрив. Перемішайте лопатою і ущільніть. Яма повинна бути наповнена по вінця, щоб через два-три роки, коли грунт осяде, яблуня не опинилася в лунці. Тоді вона буде менш морозостійка і знизиться її врожайність. Коли яма буде підготовлена, зробіть в ній лунку за розміром кореневої системи деревця і посадіть його. Полийте водою, потім ущільните землю. Вкопати три кілочка і прив'яжіть до них молоду яблуню. Серед садівників найбільшого поширення набули сорти сливи домашньої, сливи китайської та аличі. Основна маса кореневої системи цих дерев знаходиться на поверхні і розташовується під кроною. Для забезпечення нормального догляду досить регулярно розпушувати землю і обрізати крону. Слива любить вологу, але не терпить застою води. Плоди на дереві з'являються через 3-4 роки після посадки. А потім майже десятиліття деревце буде радувати вас великими врожаями. Для посадки груші потрібно вибирати добре освітлене місце. Вона не любить посуху, але у деревця потужні корені, які здатні глибоко проникати в грунт. Тому поливати грушу потрібно тільки в дуже посушливий період. Деревце потребує правильної обрізку гілок. Необхідно, щоб кожна гілочка отримувала достатню кількість сонячного світла, інакше воно не стане цвісти і плодоносити.
В світі рослин, як і у світі людей, є найшвидші і найбільші. Серед дерев, які живуть набагато довше людини, показники росту іноді бувають рекордними на планеті.

Листяні породи

Якщо порівнювати листяні і хвойні породи, то швидше зростають представники листяних видів. Рекордсменами серед усіх дерев по швидкості виростання можна назвати тополі, які, в залежності від виду, можуть досягати до 2 метрів приросту на рік. Такими швидкостями можуть похвалитися ще лише верба, евкаліпт і акація.Самим швидкозростаючим можна назвати штучно виведений на Україні тополя Торопогріцкого, який здатний давати приріс до 4 метрів щорічно. До того ж він спокійно долає висоту в 40 метрів і є найвищим з швидкозростаючих дерев. Це абсолютний рекорд серед усіх дерев. Цей вид поширений тільки в декількох районах Херсонської області.

Хвойні породи

Незважаючи на те, що листяні дерева ростуть швидше хвойних, варто відзначити цей вид як прагнучий не відставати від своїх конкурентів, з числа листяних порід. Найбільш швидкозростаючим хвойним деревом визнана модрина, яка може давати приріст до 1 метра за рік. Якщо врахувати, що активне зростання спостерігається тільки в кінці весни і початку літа, то кожен день дерево додає у зрості на 2,3 см. При цьому воно досягає висоти до метрів, але в найсприятливіших умовах здатне вирости до 50 метрів. Намагається не відставати за модриною і звичайна сосна. В період активного росту це дерево також може давати приріст близько метра на рік. Сосна починає активно рости, тільки досягнувши віку 5 років. Висота, якої сосна може досягти, дорівнює 35-40 метрам. Це хороший показник серед швидкозростаючих деревьев.Еті дерева мають досить велике поширення. Так модрина росте в районах Сибіру і Далекого Сходу. Там ростуть цілі ліси цих дерев. Сосна росте на території Скандинавського півострова і по всій території центральної смуги Євроазіатського контінента.По своєї поширеності ці дерева не поступаються тополям і перевершують акації і евкаліпти. Але всі ці «чемпіони» значно поступаються одному представнику сімейства рослин, яке хоч і не є деревом, але дуже близько до нього наближене.

Головний рекордсмен рослинного світу

Цим рекордсменом по праву є бамбук, який може в день виростати до 1,25 метра. З ним не може зрівнятися не одне рослина. Деревовидний бамбук може досягати розмірів до 38 метрів.