Як виростити багато полуниці на дачі.

На садовій ділянці вирощують багато ягідних культур, в тому числі і полуницю. На жаль, не всі збирають її кошиками. Хоча, якщо знати кілька секретів, грядки полуниці стануть більш врожайними і будуть радувати стиглими ароматними ягодами до самих заморозків.
Вам знадобиться
  • - насіння або посадковий матеріал;
  • - розсадні ящики;
  • - скло:
  • - торф'яні горщики;
  • - добрива ;
  • - грунтова суміш.
Інструкція
1
Основа стабільного і великого врожаю - сорти полуниці. Їх багато, і не важко розгубитися з цьому розмаїтті. Варто звернути увагу на великоплідні високоврожайні сорти і гібриди, такі як Зенга-Зенгана, Женева, Машенька, Фестивальна, Єлизавета II, Лізонька, Сашенька, Російський розмір, Брайтон і ін. Деякі їх них ремонтантні, наприклад, Єлизавета II, Сашенька, Лізонька, Гигантелла Максим, Русский Размер. Їх кущі дають багато полуниці до самих заморозків, бо безперервно цвітуть. Щоб мати ці сорти на своїй присадибній ділянці, необов'язково шукати посадковий матеріал, можна просто купити насіння і виростити розсаду будинку.
2
Сіють насіння полуниці в лютому-березні в неглибокі розсадні ящики, заповнені земляною сумішшю, що складається з листової землі і піску в співвідношенні 1,5х1. Не забудьте на дно покласти дренаж, щоб грунт «дихала» і не застоювалася в ній волога. Насіння не засинайте, просто рівномірно розкладіть їх на поверхні на відстані 1 см один від одного, злегка вдавивши в в грунт. Окропити посіви з пульверизатора і накрийте ящик склом.
3
Поставте розсадні ящики з посівами полуниці в тепле місце, можна і темне, головне, щоб було не менше 22 градусів. Насіння сходять довго, від 2 тижнів до 3 і навіть місяці. Деякі сорти сходять ще довше. При появі зелених паростків, не знімайте скло, інакше вони загинуть від зміни вологості повітря. Просто переставте ящики в світле місце. При цьому не упустите момент, тому що розсада швидко витягується від нестачі світла.
4
Догляд за зростаючої розсадою полуниці полягає в обприскуванні її водою, приученні до кімнатного повітря (для цього небагато відсувають скло) і прополюванні від бур'янів. Коли у розсади з'явиться 2 справжніх листка, її пікірують в окремі горщики. Можна взяти невеликі торф'яні, діаметром 7 см. Кілька днів після пікіровки притіняти молоді кущики від прямих сонячних променів.
5
Через 7 днів після пікіровки проведіть першу підгодівлю рідким добривом. Можна взяти «Ідеал", «Фітоспорін» і ін. Далі раз в тиждень підгодівлі повторюйте, а якщо з'явилися павутинний кліщ, незрозумілий наліт або мушки, обробіть розсаду полуниці препаратом «Фитоверм», «Актеллік» або ін.
6
На грядку розсаду полуниці висаджують після загрози зворотних заморозків. Зробіть канавки, з міжряддями в 40-50 см. Заповніть їх пухким перегноєм, змішаним з легкої землею. Садіть полуницю в один ряд стрічковим способом, між рослинами тримайте відстань в 25 см. При посадці не заглубляйте точку росту, але в той же час не саджайте дуже високо, оголюючи її. Полийте полуницю.
7
Полуниця, посаджена таким методом, дає урожай вже в перший рік, хоча і невеликий. Вам потрібно тільки стежити за вологістю грунту, рихлити її, вчасно прополювати, видаляти вуса. До речі, деякі сорти вусів не дають, у них просто розростається кущ. І розмножують таку полуницю його поділом.
Зверніть увагу
Цікаво, що полуницю правильно називати суницею. Але садівники воліють перша назва, бо якось не асоціюються дрібні лісові ягоди суниці з величезними садовими гігантами.
Корисна порада
Міняйте посадки полуниці кожні 3-4 роки, тому що врожайність почне знижуватися. Відбирайте для розмноження найурожайніші екземпляри.