Декупаж для початківців.

Кожної, хто вміє тримати в руках ножиці, пензлик і клей, здатний освоїти декупаж. А з часом навички та досвід наполегливою майстрам дозволять оформляти складні твори мистецтва. Декупаж для початківців - що треба знати?

Декупаж для новачків

Самостійно навчитися декупажу, не маючи базового художньої освіти, можна. Якщо ви творча особистість, декупажу можна навчитися за допомогою читання книг та інтернету. А якщо є час і кошти, можна пройти повний курс з декупажу у досвідчених майстрів. Щоб осягнути техніку декупажу досконало, необов'язково мати художні задатки та творчі нахили. Достатньо бажання та завзяття. Частенько на заняття декупажем для початківців приходять люди, ніколи не тримали в руках фарби і пензель. І з відзнакою закінчують курси та майстер-класи. Новачкові досвідчені викладачі радять осягати техніку декупажу на простих поверхнях: дерев'яних, кераміці або камені. Адже щоб зробити імітацію крокодилової шкіри або зістарити предмет, покривши його тріщинами, потрібні завзятість, знання і терпіння. Керамічні тарілочки - це простий навчальний матеріал, який в принципі не вимагає підготовки. Освоювати техніку декупажу можливо з 5 років і аж до пенсійного віку.

Стандартне заняття з навчання декупажу для початківців

Зазвичай на майстер-класі викладач розповідає дещо з теорії декупажу, щоб захопити учня. Потім пропонується зразок роботи, яку виконуватимуть на занятті. Дається інформація про техніки декупажу, в яких виконується виріб. Фантазія учня обмежується лише матеріалами, що видаються вчителем для заняття. Курси декупажу для початківців розроблені таким чином, що вам не доведеться витрачати час на пошук матеріалів та інструкцій. Найчастіше достатньо 3-7 занять, щоб початківці учні навчилися декорувати будь-які предмети в найпоширеніших техніках декупажу.

Декупажеманія

Початок масової декупажеманіі поклали венеціанські меблярі 17 століття, які вирізали витончені фігурки під китайську расписную меблі. Уже за межами Венеції на меблях стали з'являтися химерні картини, щедро покриті лаком. Декупаж поступово ставав популярним хобі європейських аристократів, а полотна великих Ватто, Буше, Пікассо, Фрагонара перемістилися на колекційні туалетні столики, шкатулки і тарілочки. В кінці 20 століття захоплення декупажем охопило і Росію. Сьогодні декупаж неймовірно популярний і затребуваний у всьому світі. А майстер-класи з декупажу доступні будь-якому, навіть самому далекому від художнього мистецтва людині.