Як доглядати за квітами на дачі.

Багаторічні квіти, посаджені на дачі, є як її головною прикрасою, так і об'єктом захоплення власників самої ділянки, а також їхніх друзів і знайомих. Однак величина квіток і суцвіть, соковита зелень листя і їх пишний розвиток залежать не тільки від сорту і різновиди рослин, але і від правильного догляду за ними, який має здійснюватися з ранньої весни до пізньої осені.
Вам знадобиться
  • - мінеральні добрива; - Мотика або ручні цапки; - Кілочки; - Мочало або шпагат; - Секатор або гострі садові ножиці; - Лійка.
Інструкція
1
Відразу ж після сходу снігу, ще при замерзлому ґрунті, підгодуйте квіти мінеральними добривами. Перша підгодівля вважається найбезпечнішою, адже вона повністю заперечує ймовірність виникнення опіків зелених частин рослин. Додані в грунт мінеральні добрива поступово розчиняються талими водами і всмоктуються.
2
Переконавшись у тому, що грунт на ділянці достатньо просохла, приступайте до розпушення її поверхні. Ця процедура дозволить зруйнувати утворилася на поверхні ґрунту кірку і створити максимально сприятливі для проникнення повітря до кореневої системи квітів умови. Крім того, своєчасно вироблене розпушування сприяє збереженню вологи і перешкоджає розвитку бур'янів.
3
Своєчасно видаляйте бур'яни з квіткової клумби. Зайва рослинність не тільки значно виснажує грунт, а й є сприятливим об'єктом для розвитку різних хвороб і шкідників. Та й зовнішній вигляд квіткової клумби бур'яни нітрохи не прикрашають. Регулярно здійснюйте прополку впродовж всього літнього періоду.
4
Для того щоб забезпечити квітам на дачі правильний розвиток і багате цвітіння, обов'язково здійснюйте додаткові підгодівлі перед освітою бутонів, а також у період цвітіння. Пам'ятайте про те, що підгодівлі повинні проводитися лише в першу половину літа. Внесення добрив в більш пізній період може стати причиною буйного росту квітів та догляду багаторічників з несозревшіх нирками під сніг. А це, в свою чергу, може привести до загибелі квітів в зимовий період.
5
Для того щоб запобігти поломку стебел квітів від сильного вітру, прив'язуйте найпотужніші з них до кілочків. Найбільш відповідними матеріалами для цього вважаються шпагат і мочало. Відстань між встановленими кілочками і рослинами не повинно перевищувати 10-15см. Для підв'язки витких рослин використовуйте вертикально натягнутий шпагат або дріт.
6
Упродовж усього літнього періоду видаляйте сухі гілки і відцвітають квітки. Таким чином ви уникнете утворення насіння і продовжите життя красі і привабливості квітів.
7
У разі відсутності достатньої кількості опадів, протягом усього вегетаційного періоду рясно поливайте квіти не рідше одного разу на тиждень. Для більш раціонального використання рослинами вологи здійснюйте полив у вечірні години. Днем під впливом жаркого сонця значну кількість рідини випаровується, тому квітам дістається лише невелика її кількість. Крім того, полив в денні години може призвести до опіків, а як наслідок, до загибелі рослин.