Як домогтися стерильності рослинного масла.

Якщо ви завзятий прихильник здорового харчування й намериваетесь приготувати страву з використанням стерильного рослинного масла, отримати його в домашніх умовах досить просто.
Вам знадобиться
  • невелика залізна або скляна чаша і
  • каструля розміром трохи більше.
Інструкція
1
Стерилізуйте в домашніх умовах будь-яку рослинну олію: оливкова, з насіння соняшнику, кукурудзяна і т.д. У цих цілях рослинне масло кип'ятіть, точніше, добре прогрійте на водяній бані.
2
Налийте необхідну кількість рослинного масла в невелику ємність з матеріалу, що витримує високі температури. Відмінно підійде залізна кружка, контейнер для мікрохвильової печі, невелика скляна чаша і т.п.
3
Помістіть зазначену ємність в каструлю більшого розміру, наполовину наповнену водою. Поставте каструлю на середній вогонь.
4
Дайте воді закипіти і прогрівайте масло після закипання протягом десяти хвилин. Стерилізація зроблена, остигле масло готове до вживання.
Зверніть увагу
Якщо ви все ж передержали масло на водяній бані, і воно загорілося, ні в якому разі не гасіть його водою! Замість цього, не паникуя, накрийте ємність з палаючим маслом який-небудь залізної тарілкою або кришкою. Ваша мета - припинити надходження кисню, в цьому випадку полум'я згасне.
Корисна порада
Стерилізуйте масло в необхідному обсязі і незадовго до застосування, так як стерильність воно зберігає протягом усього пари годин. Потім цю процедуру потрібно буде повторити. Тому запастися стерилізованим рослинним маслом про запас, чи не получітся.Не чекайте, що масло закипить як вода, іншими словами - рослинне масло «вирувати» не буде. Воно, взагалі, має таку властивість, що, нагріваючись до певної температури (і це ще не температура кипіння), запалюється. Тому стерилізувати масло потрібно тільки на водяній (або паровий) бані і не довше 5-10 хвилин. Прогрівання на водяній бані вже робить його стерільним.Вообще, гаряче рослинне масло - річ підступна, тому не забувайте слідувати елементарним правилам безпеки при його стерилізації. Не допускайте, щоб вода з водяної бані потрапила в масло - його бризки можуть привести до опіків.