Як визначити дерево. визначити дерева по листю.

Весна наповнює наше життя зеленню дерев в парках, лісах і садах. Але чи знаємо ми дерева настільки добре, щоб безпомилково визначити, яке дерево перед нами: ялина, сосна, тополя або клен? Що ви відповісте на запитання допитливого дитини, якщо він вас запитає: «А що це за дерево
Інструкція
1
Досить точно визначити породу дерев можна по їх листків. Для цього, звичайно, знадобляться якісь найелементарніші знання у галузі науки про дерева - дендрології, а також мінімальний досвід. Справа в тому, що лист кожного виду дерева має неповторну форму і структуру.
2
Лист клена дуже важко сплутати з листям інших дерев. Він досить великий і складається з п'яти гострих своєрідних «лопатей». Погляньте на прапор Канади, і ви побачите, як виглядає кленовий лист. Ви без праці запам'ятайте його на все життя.
3
У ясена листя складніші, вони скоріше нагадують окрему гілку, на якій розміщені кілька гладких листя з вузькими кінцями. Лист ясеня зазвичай має жовто-зелений відтінок.
4
Овальні, з зубчиками, листя горобини, особливим чином розташовані на гілці, дуже складно сплутати з чимось іншим. Восени ж, коли на горобині з'являються яскраві соковиті ягоди, звисають гронами, немає необхідності визначати це дерево за його листю.
5
У осики невеликі, білуваті, округлі, з хвилястим контуром листя осики, але їх можна визначити і за іншою особливості. Вони здатні тріпотіти, видаючи шум, що чимось нагадує шепіт. Недарма кажуть: «Тремтить, ніби осиковий лист». Справа тут в сплюсненої формі основи черешка, від чого воно нагадує тонку пластину. Виворітна сторона осикового аркуша має білясту сріблясту забарвлення.
6
Листя берези знає практично кожен, вони круглі і мають гострі зубчасті краї. Втім, щоб зрозуміти, що перед вами береза, можна і на листя-то не дивитися. Красуню-березу в її білосніжному вбранні видно здалеку.
7
Вербові листя загострені, довгою і вузькою форми. Нижня частина їх сірувато-білого кольору. Верхня частина листа верби покрита своєрідним «пушком», знизу лист шовковистий.
8
Це лише деякі з найбільш часто зустрічаються у нас дерев. Для точного визначення породи дерева, вам, можливо, будуть потрібні спеціальні визначники.