Будівництво басейну.

Майже кожен власник заміського будинку мріє про басейн на своїй садовій ділянці. На сьогоднішній день вони мають можливість побудувати басейн будь-якого розміру і форми. Причому це можна зробити не тільки на ділянці, але і всередині будинку.
Інструкція
1
Басейни діляться на збірні і стаціонарні. Збірними басейнами можуть бути надувні басейни і ті, які монтують на спеціальних каркасах, виконаних з ПВХ. Такі басейни не коштують дорого, і їх можна знайти практично в будь-якому спеціалізованому магазині. Що стосується стаціонарних басейнів, то вони встановлюються для довготривалого користування, враховуючи, що збірні ставляться на сезон. Стаціонарні басейни можуть мати просту і складну конструкцію. Простими називають басейни, для яких викопується котлован, проводиться зміцнення і гідроізоляція. Ви можете самостійно зробити такий басейн за пару днів. Але така конструкція щодо недовговічна і часто витримує всього лише один сезон. Басейни складної конструкції мають бетонну основу, на яку встановлюється не тільки чаша, відокремлена мозаїкою і кахлем, а й складна система трубопроводів, по яких подається і видаляється з басейну вода.
2
Бетонний басейн починають будувати, перш за все, з складання проекту, в якому зазначені місце розташування, розміри і форма передбачуваного басейну, а так же товщина стінок і дна. На основі готового проекту починаються роботи, пов'язані з підготовкою підстави басейну. Найкраще подібні роботи довіряти кваліфікованим фахівцям, які мають досвід і знання в даній області. Підготовка підстави увазі не тільки виривання котловану, а й установка піщаної подушки, товщина якої повинна дорівнювати 15 або 20 см. В готовому котловані закріплюють заставні елементи, у вигляді донного зливу, закладного прівотока, форсунки, скімерів, а так само інших необхідних комунікацій. Після чого всі підставу заливають бетоном. Бетон повинен добре просохнути, інакше можуть утворити здуття або тріщини. Як тільки бетон просохне, необхідно починати монтувати опалубку. Це дуже важливий етап будівництва басейну. Можна зробити одноразову опалубку з дерева або багаторазову з металу.
3
Тепер можна приступити до бетонування дна, а так же стін майбутнього басейну. Все бортики повинні бути рівними, а дно має бути виконане під невеликим нахилом, щоб добре зливалася вода. Бетонування може здійснюватися в два способи: безперервної відливанням або відливанням у два заходи. Безперервна виливок застосовується частіше, бо швидко виконується і коштує дешевше.
4
Щойно весь бетон якісно застигне, можна починати виконувати роботи з оздоблення та декору басейну. Для обробки зазвичай використовують кольорову плитку і мозаїку. Фінішним етапом споруди басейну є затирка швів за допомогою спеціальних епоксидних затерли.
5
Отже, всі роботи виконані, і ваш басейн готовий. Звичайно, в реальності все проходить не так просто, як описано вище, тому потрібно виділити на будівництво басейну достатня кількість часу. В іншому випадку, новий басейн не буде належним чином функціонувати.