Як виростити помідори будинку.

Похвалитися наявністю власного дачного ділянки може не кожен. Однак відмінною альтернативою справжньому городу може стати підвіконня звичайної міської квартири, на якому можна вирощувати безліч овочевих культур, однією з яких і є помідори.
Вам знадобиться
  • - пластикові стаканчики; - Грунт; - Насіння карликових або низькорослих сортів помідорів; - Поліетилен; - Додаткове освітлення (агро-лампа, люмінесцентна лампа); - Груша для зволоження ґрунту; - Горщики об'ємом 3-5л; - Мінеральні або органічні добрива; - Керамзит; - Пісок; - Торф; - Дерев'яні кілочки
Інструкція
1
Для того щоб виростити помідори будинки приготуйте звичайні пластикові стаканчики і наповніть їх грунтом. Продезінфікуйте грунт, заливши її окропом. А після того як вона охолоне, посадите в грунт насіння, поглибивши їх на пару сантиметрів. В один стаканчик розміщуйте 2-3 насінини. Слабкі паростки після сходів видаліть.
2
Стаканчики з посадженими в них насінням накрийте поліетиленом і помістіть їх в тепле місце, температура повітря в якому коливається від 25 до 30 ° С. Дочекавшись появи сходів перенесіть стаканчики з посадженими будинки помідорами на підвіконня.
3
До поливу приступайте тільки після висихання верхнього шару грунту. Це знизить ймовірність виникнення грибкових захворювань. Поливайте вирощувані будинки помідори за допомогою груші, встромляючи її між стінкою стаканчика і грунтом. Використовуючи такий спосіб поливу, ви не перезволожений верхній шар грунту і виключіть ймовірність її розмивання.
4
Через місяць, після того як розсада досить зміцніє, сміливо приступайте до пересаджуванню її у великі ємності. Для вирощування низькорослих сортів помідор будинку найкраще підходять горщики об'ємом 3-5л. На дно ємності помістіть керамзит, засипте його шаром піску висотою 2см, посередині горщика встановіть рослину і обсипте його землею до сім'ядольних листочків. Для того щоб виростити помідори будинки, використовуйте грунт, що включає в себе пісок, торф, перегній і дернову землю, взяті в рівних пропорціях.
5
Регулярно виробляєте пасинкування вирощуваних будинки помідорів. Цей процес полягає у видаленні розвиваються в пазухах листків пагонів. Причому прибирати їх слід руками, без використання ножа або яких-небудь інших гострих інструментів. Своєчасно позбавляючись від отнимающих поживні речовини у рослини пасинків, ви значно підвищите врожайність.
6
Для того щоб виростити помідори будинки і отримати багатий врожай, акуратно поливайте їх 3-4 рази на тиждень теплою водою, уникаючи розмивання ґрунту під кущем. Раз в 2 тижні підгодовуйте рослини органічними (гноєм, золою) або мінеральними добривами. А в міру зростання стебел обов'язково підв'язуйте їх до встановлених вертикально дерев'яним кілочків.
7
Після формування основної частини плодів видаліть верхівку рослини разом з квітучими кистями. Таким чином ви забезпечите вирощуваним в домашніх умовах помідорам повноцінний розвиток.
Зверніть увагу
Помідори є світлолюбна культурою, абсолютно не боїться прямих сонячних променів, тому для вирощування їх в домашніх умовах найкраще підходить південна сторона. Якщо ж вікна вашої квартири виходять на північ, захід або схід, забезпечте помідорам додаткове освітлення у вигляді люмінесцентних ламп.
Корисна порада
Для вирощування помідорів будинку найкраще підходять карликові або низькорослі сорти, такі як «Маленька флорида» і "Дубок", що приносять невеликі, але при цьому дуже смачні і соковиті плоди.