Нежить влітку.

На жаль, від нежиті не застрахований ніхто, наздогнати він може будь-якого і навіть влітку. Спочатку важко відрізнити нешкідливий його варіант від того, що супроводжує небезпечне захворювання - літній грип. А між тим для успішного лікування необхідно встановити правильний діагноз.
Вам знадобиться
  • - сіль;
  • - вода;
  • - спрей від нежиті;
  • - чай.
Інструкція
1
Насамперед слід визначити причину, по якій виникає нежить влітку. Найчастіше це неприємне явище супроводжується й іншими супутніми симптомами - кашлем, болем у горлі, ознобом, високою температурою. Якщо справа йде саме так, з великою часткою ймовірності ви підхопили літній грип. Але не варто зневірятися, при правильному лікуванні він протікає легше і проходить швидше, ніж звичайний його варіант.
2
Закип'ятіть воду, перелийте її в миску, додайте до неї пару ложок солі, схиліться над водою, вдихайте пар якомога глибше. Він розм'якшить слиз в носових ходах, вам відразу ж стане легше дихати. До того ж за допомогою цього прийому ви поліпшите вентилювання середнього вуха, знизите ризик його запалення.
3
Використовуйте спрей від нежиті, але намагайтеся обійтися без сосудосужающих медикаментів. Організм швидко звикає до них і часом дуже важко припинити ними користуватися. Набагато краще і практичніше виявиться звичайний розчин кухонної або морської солі, який сприятиме вимиванню слизового секрету з носоглотки.
4
Пийте багато рідини. Найкраще для цієї мети підходять теплі чаї з ромашки, шавлії, розмарину. Вони не тільки заповнюють дефіцит рідини в організмі, але і володіють протизапальним ефектом. Сприятливий вплив може надати і гаряча ванна. Ймовірно, вам не дуже хочеться в жаркий день занурюватися в гарячу воду, але повірте, ваш організм буде вам за це вдячний.
5
Не лягайте спати при відкритих вікнах, а якщо ви не можете без свіжого повітря, хоча б сховайтеся краще. Під час хвороби людина зазвичай сильно пітніє, обдуває мокре тіло протяг тільки посилить перебіг хвороби. Це ж саме стосується і виходів на вулицю. Не варто оголятися до межі навіть у самий теплий день, відвідувати жваві місця. Не можна забувати, що організм ослаблений, а значить не може чинити опір натиску вірусів і бактерій, у величезній кількості рояться в повітрі.
Корисна порада
Якщо протягом літа нежить повторюється знову і знову, зверніться до лікаря і проясніть, чи не є він ознакою алергії. Квітковий пилок, наприклад, може викликати грипоподібні симптоми, хоча людина не хвора, а є насправді аллергиком.