Як виростити кавун в середній смузі.

Солодкі соковиті кавуни, завезені з півдня, повсюдно продаються в кінці літа. Але, виявляється, цю примхливу теплолюбних ягоду можна успішно виростити на дачі в середній смузі Росії. І урожай при цьому буде цілком пристойний.
У середній смузі Росії і північних регіонах виростити кавун можна в теплиці. Звичайно, якщо посіяти насіння прямо в грунт, плоди не встигнуть до холодів досягти нормальної стиглості. Але якщо спочатку вдома виростити розсаду кавуна, а потім пересадити її в теплицю, до осені ви отримаєте червоні солодкі величезні ягоди. Дійсно, правильно називати кавун ягодою.

Як приготувати ґрунт для розсади

Для розсади потрібно заздалегідь приготувати ґрунт. Просто накопайте хорошою перегнійної землі, запасіть трохи річкового піску і приготуйте ящики або баночки, можна торф'яні стаканчики. Добре, якщо грунт буде зберігатися на морозі, але все одно перед посівом насіння її потрібно прожарити на водяній бані або пару. Не нагрівайте грунт в мікрохвильовій печі, ви тільки зробите її «мертвою».

Як виростити розсаду кавуна

Придбайте насіння ранніх кавунів, наприклад, «Огонек», «Цукровий Малюк», «Отаманський», «Борчанський» і ін. Якщо ви будете висаджувати розсаду в теплицю в квітні, посійте насіння в березні. У підсумку розсада повинна бути 30-денний. На дно ємностей покладіть дренаж, заповніть грунтом, для цього змішайте 2 частини землі і 1 частина піску і посійте насіння на глибину 3-4 см, полийте і закрийте склом або плівкою. Щоб насіння сходили швидше, можна спочатку нагріти їх протягом 10 хвилин у воді з температурою 50оС. Після чого покласти у вологу марлю до появи паростків довжиною 1-2 мм. Далі насіння гартують 6-8 годин у холодильнику при плюсовій температурі близько нуля. Можна просто покласти їх на сніг, що тане в холодному приміщенні. Підготовлені таким способом насіння кавуна дають міцні паростки і загартовану рассаду.Очень швидко з грунту з'являються зелені сім'ядолі, і розсада починає набирати ріст. Зніміть плівку і поставте ящики на освітлене місце, краще на підвіконня, щоб стеблинки не витягувалися. Догляд полягає у своєчасному поливі і пікіровки, якщо у вас кілька рослин в одній ємності. При поливі намагайтеся не лити воду на листя і беріть тільки відстояну теплу воду.

Як виростити кавун в теплиці

Перед висадкою в теплицю занесіть розсаду в неї заздалегідь, за кілька днів. Це потрібно для того, щоб молоді рослини звикли до нового висвітленню і вологості. Висаджуйте кавунову розсаду тоді, коли у неї буде по 3-4 справжніх, добре розвинених листа. Схема посадки може бути різна, але не менше 100 см між рядами і самими рослинами. Підв'яжіть кущики до шпалери, а коли з'являться зав'язі, зміцните їх сіткою, щоб у міру дозрівання і збільшення маси не обірвався стебло. Щоб виростити кавун в Сибіру, на Уралі або в інших холодних регіонах з коротким влітку, пріщіпніте верхівку зростання, залишивши на батоги по 2-3 зав'язі. Бічні батоги видаляйте. Вчасно поливайте і обов'язково проведіть кілька підгодівлі коров'яком, так як розсада швидко забирає поживні речовини з грунту.