Електробритва: Вибираємо своєму коханому найкращу.

Практично все доросле чоловіче населення голиться або щодня, або періодично. Порівняно недавно монополія на гоління належала небезпечної бритви, виготовленої з високоякісної сталі. Такий бритвою можна було голитися нескінченне число разів, періодично відточуючи і поправляючи тонке лезо. Небезпечними бритвами професіонали продовжують користуватися і в наші дні, оскільки вони забезпечують саме чисте гоління. Щоб гоління було більш комфортним і приємним, шкіру змочують і наносять мильну піну для розм'якшення щетини. Як вибрати електробритву?
Інструкція
1
Близько 100 років тому були винайдені бритвені верстати, які називають безпечними бритвами, оскільки при голінні різко знижується небезпека порізів в порівнянні з голінням небезпечною бритвою. Безпечні бритви першого покоління складалися з станка і затиснутого в ньому обоюдогострого леза. Одним лезом можна поголитися від 2 до 15 разів залежно від якості леза і жорсткості щетини. Нерозбірним бритвеним верстатом другого покоління з залитими в пластмасу лезами із сталі високої якості стало можливо поголитися більше 20 разів. Розбірні бритви другого покоління складаються з верстата і знімною головки з 2-3 лезами з нержавіючої сталі, залитими в пластмасу. На дорогих моделях для досягнення найкращої чистоти гоління у верстат вбудовують мікрогребень, який піднімає волоски перед лезом.
2
Головка на розбірному верстаті може кріпитися у фіксованому положенні, або рухомому - плаваючому. При русі бритви плаваюча головка може повертатися і повторювати контури особи. Три жорстко забитих в головку тонких леза знаходяться в безпосередньому контакті з щетиною і послідовно зрізують волоски різної висоти. Голінні виходить чистішим при меншій кількості рухів бритвою. Після притуплення лез головку викидають і замінюють новой.Разборние бритви другого покоління складаються з верстата і знімною головки з 2-3 лезами з нержавіючої сталі, залитими в пластмасу. На дорогих моделях для досягнення найкращої чистоти гоління у верстат вбудовують мікрогребень, який піднімає волоски перед лезом.
3
Конкурентами станків для гоління виступали і виступають електробритви. Автори вважали гоління електробритвою більш зручним і більш щадним тому, що її ножі практично не стикаються з шкірою. Фахівці стверджували, що сухе гоління не подразнює шкіру і економить час, оскільки відпадає необхідність у приготуванні мильної піни. Конкурентна боротьба між різними способами гоління триває ціле століття. Незважаючи на всі переваги електробритв, 85% чоловіків воліють вологе гоління простими верстатами з використанням теплої води для пом'якшення щетини і мильної піни для поліпшення ковзання бритви по шкірі. При голінні особи, попередньо змоченого водою і распаренного після душу або ванни, людина відчуває більш комфортні відчуття, ніж при сухому голінні електробритвою.
4
електробритви користуються тільки 10-15% росіян. Головною перешкодою для завоювання симпатій покупців виявилася ціна. Підкоряючись формулою "споживач завжди правий", виготовлювачі електробритв значно знизили ціну за рахунок впровадження високопродуктивних технологій виготовлення і застосування пластмас. Враховуючи бажання покупців, розробники електробритв створили моделі для вологого гоління і такі, які годяться як для сухого, так і для вологого гоління. Місце електробритв з мережевим шнуром і живленням від мережі 220 В займають моделі без зовнішніх електричних роз'ємів з живленням від вбудованого акумулятора і розширеним діапазоном робочої напруги (від 12 до 240 В). Універсальними електробритвами можна голитися не тільки вдома, але і в автомобілі, поїзді і літаку, на робочому місці і навіть на відпочинку на природі.
5
Щодо дешева бритва може забезпечити достатньо високу якість гоління. Хорошу бритву з акумулятором і тримерами, але без не надто необхідних пристроїв для підвищення комфорту гоління, можна купити за 1-1,5 тис.руб. Лідери продажів на російському ринку Braun, Panasonic і Philips пропонують бритви в різних цінових діапазонах. Моделі Rowenta, в основному, в середньому ціновому діапазоні. МИКМА, МИГ і Vitek в низькому ціновому діапазоні. Дорогий футляр з аксесуарами, дорогі додаткові насадки другорядного призначення і модний дизайн можуть збільшити ціну електробритви на порядок.
6
Значне подорожчання виправдовується підвищеним комфортом гоління. Плаваюча бриюча головка забезпечує більш чисте гоління за рахунок більш щільного прилягання до шкіри. Вбудований триммер дозволяє підрізати довгі волоски на бороді і вусах. Індикатор забруднення допомагає своєчасно проводити очищення бритви, що сприяє продовженню терміну служби. Індикатор рівня зарядки і автоматичний захист від перезарядки економлять час на гоління. Дисплей з цифровою та текстовою інформацією та автоматичне перемикання напруги підвищують надійність роботи електробритви. Електробритву потрібно вибирати як суто індивідуальний прилад залежно від жорсткості волоса, чутливості шкіри, наявності та виду бороди і вусів, використання Вами кремів і гелів для гоління. Електробритва повинна легко справлятися з різною щетиною і рівненько підрізати довге волосся на бороді і вусах.
7
Форма електробритви повинна відповідати особливостям Вашої кисті. Гоління повинно бути не тільки зручним і чистим, але і не викликати подразнення шкіри. Окремі моделі бритв Braun і Panasonic мають вбудований картридж з гелем або лосьйоном. У процесі гоління гель з картриджа надходить до бриючим ножам. Гель для обличчя покращує ковзання бритви, оберігає шкіру від роздратування і робить процес гоління більш приємним. Інші моделі Panasonic дозволяють використовувати звичайну піну або крем для гоління. Вибір електробритви залежить від того, де Ви будете її використовувати: тільки вдома або в будь-якому місці. Для домашнього гоління можна купити бритву з мережевим шнуром для підключення до побутової електричної мережі. Такі моделі дешевше і більш надійні. Вологозахищені бритви не мають зовнішніх електричних контактів і не бояться води. Ними можна голитися навіть під душем і зберігати у ванній кімнаті на індукційній підставці.
8
Для покупців, які подорожують по різних країнах і регіонах з різними електричними мережами, необхідні електробритви, здатні працювати при різних напругах. Перемикання бритви на відповідну напругу мережі може бути ручним або автоматичним. Кращим варіантом при поганих електричних мережах є автоматичне підстроювання бритви під напругу мережі. Багатофункціональні електробритви мають вбудовані акумулятори. Чим більше ємність акумулятора, тим рідше його потрібно заряджати і Ви будете менше витрачати часу на гоління. Чим більше ємність акумулятора і чим швидше його можна зарядити, тим дорожче електробритва. Дорожні бритви розраховані на низьковольтну автомобільне напругу. Купивши спеціальний перехідник, Ви можете підключити електробритву до прикурювача і поголитися в автомобілі під час стоянки в пробці.
9
Електробритви для жінок відрізняються більш елегантним дизайном і більш м'яким голінням. Вони являють альтернативу Епілятори. Спеціальні насадки забезпечують максимальне прилягання бриючої головки до тіла і надчистого гоління без подразнення шкіри. Спеціальна головка допомагає видаляти волоски у важкодоступних місцях. Є моделі для сухого і вологого гоління, з мережевим проводом і живленням від акумулятора (Braun, Philips). Спеціалізовані бритви комплектують насадками для зрізання волосків довжиною від міліметра до декількох сантиметрів (тримери). Плаваючий триммер дозволяє стригти волосся, повторюючи контури обличчя і витримуючи бажану Вам висоту щетини. За допомогою тріммера можна регулювати довжину залишаються волосків як на дво- або триденної бороде.Тріммер може входити в штатну комплектацію електробритви, або пропонуватися за додаткову плату як змінна насадка. У продажу є машинки-тримери для стрижки волосся: Binatone, Panasonic, Rowenta, Scarlet, Ufesa, Vigor, Vitek. За допомогою машинки-триммера можна підрівнювати і надавати різні форми самим пишним і густим бороди і вусів. Деякі моделі машинок-триммеров дозволяють робити короткі стрижки голови.
10
Електробритви підрозділяють на сіткові і роторні. У сеточной електробритві головка закрита сіткою, за якої встановлені вібруючі леза, призначені для зрізання щетини. Вібруючі леза зрізають волоски, а сітка захищає шкіру від порізів. Чим тонше сітка, тим чистіше гоління. У новітніх конструкціях бритв на плаваючих головках застосовують сітки з отворами і прорізами. Прорізи захоплюють довгі волоски, а отвори коротку щетину. При такій конструкції сітки досягається найбільш чисте гоління. Сіткові електробритви голять м'якше, ніж роторні, і придатні для будь-якої шкіри. Вони мають від 1 до 4 прямокутних головок і переважні для довгої щетини. Як правило, одна з бриючих головок нерухома, а інші плаваючі. Між бриючими головками може розміщуватися головка для зрізання довгих волосків (тріммер).
11
Чим більше волосків зрізається за 1 рух бритви, тим швидше Ви поголиться і менше отримаєте подразнення шкіри. Чим більше оборотів здійснює привід бритви, тим швидше рухаються вібруючі леза, чистіше гоління і менше рухів бритвою потрібно здійснювати, щоб поголитися. На гоління електробритвою з приводом близько 13000 об/хв, Ви будете витрачати часу в 2 рази менше, ніж бритвою з приводом до 5000 об/хв. Роторні електробритви мають від 1 до 4 круглих бриючих головок, під якими встановлені обертові ножі. Круглі головки роторних електробритв теж можуть бути плаваючими. Чим більше бриючих головок, тим швидше і чистіше гоління, але і дорожче електробритва. Вібруючі ножі забезпечують чисте гоління навіть нерівномірної щетини, але значно сильніше дратують шкіру. Тому роторні електробритви небажані для ніжної шкіри.
12
В електробритвах застосовують 3 типи акумуляторів: нікель-кадмієві, нікель-металогідридні і літієві. Вони розрізняються наявністю ефекту пам'яті, часом зарядки і роботи.
13
Нікель-кадмієві акумулятори найдешевші. Заряджати нікель-кадмієві акумулятори краще тільки після повної розрядки. Для зарядки потрібно кілька годин, а час роботи електробритви з повністю зарядженим акумулятором не перевищує 30-40 хв. Нікель-металогідридні і літієві акумулятори можна заряджати, не чекаючи їх повної розрядки.
14
Нікель-металлогидрідниє акумулятори повністю заряджаються за 40-60 хвилин. Бритвою з повністю зарядженим акумулятором можна голитися від 40 до 70-80 хв. Для 1 сеансу гоління достатньо 3-5 хв. підзарядки.
15
Літієві акумулятори найдорожчі. Час повної зарядки менше години, а час автономної роботи бритви понад півтори години. Однієї зарядки протягом години може вистачити на гоління протягом місяця. Електробритва з мережевим шнуром заряджається при включенні вилки в розетку. Електробритва з вбудованим акумулятором без шнура і зовнішніх електричних контактів заряджається від безконтактної індукційної підставки. Бритви з нікель-металогідридними і літієві акумуляторами можна постійно тримати на зарядному пристрої. При зберіганні електробритви на індукційній підставці забезпечується постійна підзарядка акумулятора. Ваша бритва завжди буде готова голити з максимально можливою потужністю. Недолік у тому, що для бритви з підставкою потрібно виділити постійне місце в квартирі.
16
На відносно дешевих моделях про ступінь зарядки акумулятора сигналізує лампочка-індикатор. На дорогих моделях інформація про рівень зарядки висвічується на рідкокристалічному або світлодіодному дисплеї. Дисплей з функцією самодіагностики і індикатором забруднення служить гарним помічником при догляді за електробритвою. Догляд за бритвою повинен бути швидким і легким, не складніше, ніж за зубною щіткою. Вологозахисне виконання полегшує догляд і дозволяє мити бритву під струменем води. При гарному догляді електробритви повинні служити кілька років. Гарантійні терміни виробники електробритв встановлюють до 2 років. Вітчизняний ринок пропонує широкий вибір електробритв за споживчими показниками, художнього оформлення та ціною. Ви можете підібрати модель для будь-якого типу шкіри.