Як виростити лимон вдома на підвіконні.

Маленьке деревце з жовтими яскравими плодами напевно прикрасить ваш будинок. Ви навіть можете зірвати ароматний плід і нарізати часточками до чаю. Тому що це - звичайний лимон, який цілком можна виростити самостійно на підвіконні.

Лимон вдома на підвіконні: користь

Лимон володіє численними корисними властивостями. Він просто перенасичений вітаміном С, таким необхідним для організму, в 100 г плодів його міститься приблизно 50 мг. А також багато й інших вітамінів і мікроелементів. Часточки лимона додають в чай, кладуть в салати, запікають з ними м'ясо і так далі. А листя виділяють фітонциди і очищають повітря в кімнаті від мікробів. Щоб лимон вдома на підвіконні давав дійсно смачні плоди, потрібно придбати сортові саджанці, бо ті, що вирощені з кісточки, будуть гіркі й дрібні.

Сорти кімнатного лимона

Складнощі у вирощуванні декоративного лимонного деревця немає, головне, придбати хороший саджанець. Якщо ви хочете мати великий високий лимон, купуйте саджанець сорту Lisbon і Курський. Вони виростають до 1,5 м і вище. Поменше висота у лимонів Павловський, Лунарія, Майкопський, Вілла Франко та ін. Вона становить від 1,2-1,5 м. І до зовсім низьким, до одного метра, відносяться Канадський, Дженоа, Китайський Карлик. При цьому останній є гібридом лимона і апельсина і дає смачні плоди. Взагалі, сортів дуже багато, тому можна попросити у консультанта в магазині розповісти докладніше про той чи інший саджанці.

Як посадити кімнатний лимон

Куплений саджанець висадіть в обпалений глиняний горщик з отвором у дні для вентиляції коренів. При цьому горщик не повинен бути глазурованим. Спочатку візьміть ємність об'ємом 1-2 л, потім, у міру розростання кореневої системи, вам знадобляться більш просторі горщики. Заповніть такий грунтовою сумішшю: • 1 частина річкового промитого піску; • 1 частина перегною; • 1 частина дернової землі.На дно горщика не забудьте покласти биті черепки для дренажу, при цьому одним черепком прикривають отвір у дні опуклою стороною вгору. Це потрібно, щоб вода не накопичувалася, але при цьому з отвору постійно надходив повітря. Поставте деревце в таке місце в кімнаті, де на нього буде падати розсіяний сонячне світло. Лимони не люблять прямих променів і добре себе почувають біля вікон, але взимку їх можна поставити прямо на підвіконня.

Кімнатний лимон будинку: догляд

Щоб кімнатний лимон добре ріс і незабаром порадував соковитими ароматними плодами, потрібно за ним правильно доглядати : • поливати • удобрювати; • пересаджувати; • оберігати від шкідників і болезней.Полів Кімнатний лимон поливають відстояною водою кімнатної температури. Взимку це роблять рідко, зазвичай 1-2 рази на тиждень, орієнтуються на вологість грунту. Якщо лимон стоїть в холодному приміщенні, поливати його потрібно ще рідше - 1-2 рази на місяць. Тут головне, не перезволожити грунт, інакше корені можуть загнити або почне в грунті розвиватися цвіль. Влітку полив проводять 1-2 рази за добу. Ніколи не беріть холодну воду, особливо в жаркий день, від цього можуть пожовтіти листя і навіть опадати. Важливо правильно поливати. Роблять це маленькими порціями води, щоб їй просочився весь грунт. УдобреніеТак як коренева система деревця знаходиться в обмеженому просторі, вона швидко забирає з грунту всі корисні речовини. Щоб не сталося «голодування» лимона, його потрібно удобрювати. Регулярно проводите підгодівлю під коріння. Для цього купите одне з спеціально збалансованих добрив для кімнатних лимонів і користуйтеся ним, відповідно до інструкції. Особливо підгодівля потрібно у весняний час, коли рослина стає актівнее.ПересадкаКомнатний лимон зростає, стає вище і ширше, відповідно, і коренева система більше. Рослині вже тісно, і його потрібно пересадити в більш просторий горщик. Зазвичай це потрібно кожен рік для молодого саджанця і після п'яти років - кожні 3 роки. Грунт використовується нова, на дно горщика обов'язково кладуть дренаж.

Хвороби та шкідники кімнатного лимона

Якщо рослина часто заливати водою, може з'явитися коренева гниль, від якої в'януть листя і поступово лимон гине. Коренева гниль усувається важко, тому краще запобігти її появу. А для цього важливо стежити за вологістю почви.Паутінний червоний кліщ - один з найбільш частих шкідників лимона. Він проявляється в появі павутинки на пагонах, після чого рослина погано росте і втрачає листя. Позбутися від павутинного кліща просто, для цього обприскують кімнатний лимон препаратом «Карбофос» або іншим інсектицидом. Любіть кімнатний лимон: поливайте, підгодовуйте, протирайте йому листочки вологою ганчірочкою. І він відповість вам буйним цвітіння і обдарує смачними плодами.