Як правильно проходить посадка томатів.

Соковиті томати вважаються досить примхливими рослинами, тому часто їм дістається найкраще місце на городі і забезпечується найкращий догляд. Однак досить один раз правильно посадити і виростити плоди, щоб процес від посадки розсади до збору врожаю не здавався складним рівнянням.
Вам знадобиться
  • - розсада томатів;
  • - борна кислота;
  • - торф, тирсу або перегній;
  • - мінеральне фосфорне добриво;
  • - концентроване калійне добриво;
  • - розчин марганцю;
  • - дерев'яні кілочки;
Інструкція
1
Щоб правильно посадити і виростити томати, потрібно завчасно подбати і про грунті, і про розсаду. Підросли кущі, якщо вони вже набрали бутони, необхідно обприскати розчином борної кислоти, з розрахунку 1 г на 1 л води. Це запобіжить обпадання квіток в той момент, коли рослини будуть приживатися в грунті. Також потрібно зрізати 3-4 нижніх листочка для профілактики захворювань. У грунт для посадки необхідно додати торф, перегній або тирсу, а потім перекопати землю. Добрива беруться з розрахунку - 1 відро на кв. м, а також додається по столовій ложці калійного добрива та по 2 фосфорного. Грядки повинні бути поздовжніми, шириною близько 60-80 м, між ними потрібно зробити широку стежку.
2
Томати бажано вирощувати в теплиці, оскільки в більшості випадків це гарантує більш рясний урожай. Укриття робиться з дерев'яного, залізного або пластикового каркаса, який покривається плівкою. Крім того, зараз у продажу є відмінні теплиці з полікарбонату, однак їх не можна назвати дешевими. Чимало й тих городників, які спокійно вирощують томати у відкритому грунті, просто висаджуючи їх у той час, коли нічні заморозки виключені.
3
Зараз активно практикується новий спосіб посадки і він вже довів свою перевагу. Робляться 2 високі борозенки, а в проміжку між ними висаджуються томати. Це захистить ще незміцнілу кореневу систему від завітрювання, а також не буде давати витікати воді після поливу. Перш приступити до посадки, полийте грунт слабким розчином марганцю в пропорції 1 л на лунку. Невелику по висоті розсаду (до 25 см) не потрібно глибоко закопувати, просто засипте землею грунтовий горщик. Переросла ж розсаду необхідно саджати на рівень нижче, але засипати лунку лише наполовину, доповнити грунту можна буде лише тоді, коли рослина приживеться. Відразу ж після посадки, томати можна прив'язати широкої мотузкою до невеликих дерев'яних кілочків.
Корисна порада
Є люди, які замість кілочків садять поруч з томатом соняшник і прив'язують рослину до міцного стебла сусіда. Листя у такої опори обриваються, щоб не створювати тінь розсаді.