Обманюємо голод, або Як не їсти після шести.

Практично будь-яка дієта містить рекомендацію не їсти після шести. Точніше кажучи, бажаючим контролювати свою вагу не радять наїдатися незадовго до сну великими порціями висококалорійної їжі. Але якщо ввечері або навіть вночі виникає непереборне бажання накинутися на їжу, з цим можна і потрібно боротися.
Інструкція
1
Не потрібно терпіти сильне почуття голоду, що має фізіологічну природу. Коли організм вимагає їжі для підтримки своїх життєвих функцій, не варто йому в цьому відмовляти. Інакше це може обернутися запамороченням, занепадом сил, погіршенням самопочуття та іншими неприємними наслідками.
2
Безконтрольне голодування небезпечно і шкідливо. Однак у вечірній час бажано віддати перевагу овочам і білкової їжі. Навіть якщо вечеря вже з'їдений, але ви все одно відчуваєте бажання поїсти, доповніть свою звичайну порцію салатом, кефіром або йогуртом. А ось фруктами на ніч краще не захоплюватися.
3
Нерідко люди відчувають сильний голод, приходячи додому після роботи. Цей стан можна легко запобігти, взявши з собою на роботу що-небудь з їжі, наприклад сухофрукти, хлібці, сир, фрукти або овочі. Перекусіть перед виходом, і ви зможете краще контролювати свій апетит будинку.
4
Також в боротьбі з почуттям голоду можуть допомогти зелені і трав'яні чаї. Влітку непогано заварювати листя смородини, малини, обліпихи або липи. Від чого варто відмовитися, так це від спецій і прянощів, додавання яких в їжу розпалює апетит.
5
Найчастіше рясною їжею «заїдається» накопичений за день стрес і емоційне напруження. Зняти втому, розслабитися добре допоможуть теплі або гарячі ванни. А щоб відволіктися від зайвого хвилювання чи нудьги, необхідно знайти для себе цікаве заняття.
6
Спорт - ще одне незамінне засіб, що допомагає впоратися з психогенним почуттям голоду, особливо загострюється ввечері. Для цієї мети підійдуть будь нескладні фізичні вправи, фітнес, гімнастика, йога, заняття легкою атлетикою. У гарну погоду можна замінити вправи звичайної прогулянкою на свіжому повітрі: так ваш організм насититься киснем, і сон буде здоровіше і міцніше.
Зверніть увагу
Ви з'їсте більше, якщо будете приймати їжу за переглядом телевізора, читанням книги і т.д. Крім того, це негативно позначається на травленні.