Як дізнатися стиглий кавун.

Кавун - дуже смачний і неймовірно цінний харчовий продукт, що містить величезну кількість корисних для організму людини речовин. Він відмінно втамовує спрагу, сприяє поліпшенню травлення, має протипухлинну дію і є одним з найпопулярніших дієтичних продуктів. Проте всі ці властивості присутні лише в стиглому плоді, вирощеному в природних умовах. Дізнатися стиглий кавун можна за деякими ознаками.
Інструкція
1
Найкращим часом для покупки кавуна в нашій країні є кінець літа і осінь. Навіть не здумайте купувати цю унікальну ягоду раніше, інакше ви ризикуєте отримати недозрілий і абсолютно позбавлений смаку або напханий нітратами та іншими шкідливими для організму речовинами продукт.
2
Купуйте кавун тільки в магазині або в спеціально призначеному для торгівлі місці. Розвалені біля дороги кавуни, просочені вихлопними газами проїжджаючих повз автомобілів, можуть стати причиною не тільки отруєння, а й розвитку інших, більш небезпечних для здоров'я, недуг.
3
Вибирайте великий, але не гігантський кавун. Запам'ятайте, що чим більше, але при цьому легше ягода, тим вона спелее. Дрібні або, навпаки, гігантські кавуни точно не принесуть вам задоволення і очікуваних смакових вражень.
4
Дізнатися стиглий кавун можна і по сухому кінчика. Справа в тому, що саме за допомогою пересихання і подальшого відділення хвостика відбувається «відключення» кавуна від баштану. Вологий ж відросток свідчить про передчасне зборі ще не дозрів врожаю.
5
Смугаста кірка стиглого кавуна завжди максимально контрастна, а світла пляма на боці забарвлене в яскраво жовтий або навіть в помаранчевий колір. Відсутність подібної відмітини говорить про незрілість продукту.
6
Стиглий кавун завжди покритий щільною блискучою кіркою, яку практично неможливо проткнути нігтем. Справа в тому, що дозрілий і самостійно відвалився від баштану плід вже не вбирає в себе вологу, тому його кірка твердне.
7
Перш ніж зробити покупку, постукайте по плоду кулаком. Якщо ви почуєте дзвінкий, а не глухий звук, значить перед вами стиглий кавун.
8
Дізнатися стиглий кавун можна і, приклавши його до вуха і з усіх сил здушивши руками. Якщо шкірка кавуна трохи прогнеться і видасть своєрідний тріск, сміливо робіть покупку.
9
Якщо поруч з місцем продажу кавунів є ємність з водою, наприклад, бочка або великий таз, киньте найбільш вподобаний вам екземпляр в рідину і поспостерігайте за подіями. Стиглий кавун обов'язково спливе, а недозрілий піде під воду.
Корисна порада
Кавун - це двостатева ягода, причому «кавуни-дівчатка», за численними спостереженнями, набагато смачніше «хлопчиків». Відрізнити чоловічу особину від жіночої легко. Низ «кавуна-хлопчика» опуклий, а гурток на ньому має досить малі розміри. Низ «дівчаток», як правило, більш плоский, а гурток на ньому широкий.