Як виростити лимон з кісточки будинку.

Додаючи в чай ароматний кружечок соковитого лимона, багато хто напевно хоч раз задавалися питанням: «Як виростити лимон з кісточки вдома?». Одні, незважаючи на свою цікавість, так і не вирішуються зайнятися вирощуванням цього екзотичного цитрусового рослини. Інші, спробувавши зробити це одного разу і зазнавши невдачі, назавжди викидають з голови цю думку. Насправді, виростити лимон вдома нескладно. Для цього слід запастися терпінням і дотримуватися деяких простих правил.
Вам знадобиться
  • - люмінесцентні лампи або агро-лампи; - Тарілка з водою; - Кісточки лимонів; - Невеликі горщики з отворами на дні; - Дренаж; - Грунт; - Біогумус; - Великий горщик
Інструкція
1
Перш ніж приступити до вирощування лимона з кісточки, оцініть умови, в яких відбуватиметься цей тривалий, але неймовірно цікавий процес. Лимон - рослина світлолюбна. Його правильний розвиток, цвітіння і плодоношення може відбуватися лише в місці, де хоча б кілька годин на добу лимон буде піддаватися впливу сонячних променів. Якщо ваші вікна виходять на північну сторону, обладнайте їх додатковим освітленням.
2
Крім освітлення при вирощування лимона з кісточки будинку слід стежити і за вологістю повітря. Вона не повинна становити менше 40%, інакше рослина загине ще на першій стадії розвитку, так і не подарувавши вам ароматної листя та соковитих плодів. Для того щоб забезпечити лимону достатню вологість повітря, поставте на підвіконня посуд з водою.
3
Для того щоб вдало виростити лимон з кісточки будинку, виберіть в магазині чи на ринку найяскравіший, рівний і апетитний плід. Вийміть з нього кісточки, візьміть найбільші з них і негайно приступайте до посадки.
4
Для посіву кісточок лимона найкраще підійдуть невеликі горщики з отворами на дні. Засипте дно дренажем. Потім заповніть горщик пухкої грунтом, отриманої шляхом змішування городньої землі, торфу і крупнозернистого піску. Засуньте кісточки лимона в грунт на глибину 2 см. Садіть відразу кілька насіння. Це необхідно для того, щоб надалі вам було простіше вибрати самі міцні і здорові рослини. Уже через місяць після посадки ви зможете помітити появу сходів.
5
Дочекавшись підростання саджанців, приблизно через 3-5 місяців, акуратно пересадити їх у великий квітковий горщик, не порушуючи при цьому утворився в процесі розвитку кореневої системи земляний ком. Для того щоб прискорити зростання лимона, додайте в грунт трохи біогумусу.
6
Нормальний розвиток лимона з кісточки може відбуватися тільки в тому випадку, коли у рослини крім стебла є бічні гілки. Для того щоб викликати їх появу, обрізайте маківку лимона з настанням весни, а деяка кількість нирок на ній залишайте недоторканим. Надалі з них з'являться пагони першого порядку. Коли і вони підростуть, видаліть їх, залишивши нирки для пагонів другого порядку. Повторюйте цю процедуру доти, поки не з'являться пагони четвертого порядку, які й будуть плодоносити. Весь цей процес, від посадки насіння до утворення перших плодів, може зайняти від 4 до 10 років, тому наберіться терпіння і чекайте появи лимонів, за смаком нітрохи не поступаються цитрусам, вирощеним в жарких країнах.