Як вирощувати огірки на грядці.

Огірки відносяться до теплолюбних культур. Тому вирощувати їх найкраще в теплиці, де ці овочі будуть надійно захищені від холоду, дощу і вітру. Але як бути тим, у кого теплиці на дачній ділянці немає? Невже їм доведеться відмовитися від соковитих хрустких огірочків? Зовсім ні. Огірки можна вирощувати і на грядці, якщо слідувати деяким простим правилам.
Вам знадобиться
  • - насіння огірків;
  • - пластикові стаканчики;
  • - зола, нітрофоска;
  • - гілки, опале листя, хвоя, солома, тирса, торф ;
  • - поліетиленова плівка;
  • - добрива.
Інструкція
1
Для того щоб вирощувати огірки на грядці, в першу чергу слід зайнятися розсадою. Висадку насіння здійснюйте в пластикові стаканчики або невеликі горщики, наповнені особливої живильної грунтової сумішшю, що складається з деревної тирси, торфу і перегною. Удобрити грунт золою і нітрофоскою. Висаджуванням насіння огірків краще займатися на початку або середині квітня.
2
Раз в тиждень поливайте насіння огірків фільтрованої водою. При температурі 20-28 ° С вони досить дружно почнуть проростати, і вже через місяць після посадки ви помітите поява сіянців.
3
Відразу після виникнення сіянців займіться пошуком місця для подальшого вирощування огірків на грядці. Віддайте перевагу освітленому ділянці, закритому від вітру огорожею, сіткою або густими заростями садових чагарників. Найкраще вирощувати огірки на грядках, на яких до цього росли коренеплоди, помідори, болгарський перець, капуста або цибулю. Врахуйте і те, що грунт на грядці, на якій ви збираєтеся вирощувати огірки, повинна мати у своєму складі мінімальний вміст азоту.
4
Для того щоб вирощувати огірки на грядці, постарайтеся створити для їх росту і розвитку максимально сприятливі умови. Для цього ранньою весною зберіть з ділянки і його околиць гілки, опале листя, хвою, солому, тирсу і торф. Перемішайте зібране сміття граблями, сформуйте з нього рівну довгасту купу, залийте її гарячою водою, гарненько утрамбуйте і продезінфікуйте розчином мідного купоросу.
5
Далі насипте на отриману грядку шар грунтової суміші, що складається з дернової землі, тирси, торфу і перегною, і ретельно розрівняйте його. Товщина такого шару повинна скласти 10-15 см. Він-то і буде грати роль грунту для вирощування огірків на грядці. Для створення парникового ефекту укутайте грядку поліетиленовою плівкою і не знімайте її до моменту висаджування розсади огірків.
6
Висадку розсади огірків на приготовлену теплу грядку виробляєте в середині травня за умови усталеної теплої погоди. Якщо ви посадите огірки в недостатньо прогрітий ґрунт, вони загинуть. Для кожної рослини викопайте окрему лунку і засипте її мінеральними добривами: суперфосфатом або нітрофоскою. Полийте грядку з приготованими лунками теплою водою і приступайте до висадки саджанців.
7
Раз на місяць здійснюйте сухі кореневі підгодівлі, обсипаючи грунт навколо рослин будь-яким з наявних у вас добрив. Для підвищення врожайності огірків найкраще підходять такі склади як «Богатир», «Годувальник», «Ягідка» та «Ісполін». Не забувайте поливати огірки. Робити це слід 3 рази на тиждень. На стадії плодоношення виробляєте полив-підгодівлю за допомогою суміші з гноївки і мінеральних добрив.