Йод. Користь для організму і проблеми при нестачі.

Щитовидна залоза у людини є унікальним органом, завдяки якому відбувається досить багато складних процесів саморегуляції в організмі. У ній виробляється тиреотропний гормон, що впливає на обмінні процеси, регулює функцію нервової та ендокринної систем. Всі ці процеси в щитовидній залозі неможливі без такого мікроелемента, як йод.

Йододефіцит або гіпотиреоз

Недостатнє надходження йоду в організм загрожує насамперед зниженням вироблення тиреотропного гормону, що призводить до маси неприємних змін. Такий стан називається гіпотиреозом і відноситься до патології ендокринної системи. Важливо знати, як проявляється йододефіцит в організме.Волоси, як придаток шкіри, так само страждають при гіпотиреозі - стає сухим, ламким і січеться. Не залишаються осторонь і інші придатки шкіри - нігті. Вони піддаються розшаруванню, стоншуються і стають досить ломкімі.Первим із симптомів нестачі йоду є сухість шкіри, особливо в області ліктів і колін. У деяких випадках з'являються тріщини і сухість шкіри пяток.Еще один симптом, який повинен насторожити вас і змусити виміряти рівень гормонів щитовидної залози, - підвищена слабкість і стомлюваність. Якщо раніше ви не помічали за собою сильного перевтоми і сонливості вже до середини робочого дня, то варто неодмінно про це задуматися, а не списувати все на авітаміноз чи інші прічіни.Із-за уповільненої вуглеводно-жирового об'ма на тлі нестачі йоду, всі спроби скинути зайву вагу різними способами практично ні до чого не приводять. Зайві кілограми не поспішають з вами розлучатися навіть при дуже суворих умовах дієти, а прагнуть всі примножити і досить міцно зміцнитися у вас.Как показали численні медичні дослідження, при гіпотиреозі погіршується засвоєння кальцію організмом, що призводить до витончення кісткової тканини скелета і розвитку патологічних переломів і деформирующих суглобів хвороб.

Підкріпіте організм йодом

Адекватне надходження в організм йоду сприяє нормальному функціонуванню щитовидної залози. Тиреотропний гормон в достатній концентрації виділяється в кров і розноситься по організму до органів-мішеней. Процеси життєзабезпечення багатьох органів і систем налагоджуються, усуваючи негативну дію гіпотіреоза.Дефіціт йоду легко компенсується препаратами, що містять активну форму йоду. Менш ефективні в цьому відношенні полівітаміни, оскільки містять вони лише профілактичну дозу йоду, а не лікувальну, як перша група препаратів. Зовсім незначною кількістю засвоюваного мікроелемента володіють продукти харчування. Це пов'язано з тим, що частково йод втрачається при термічній обробці морепродуктів і деяке його кількість руйнується в шлунково-кишковому тракті в процесі переваріванія.Не варто надмірно захоплюватися препаратами йоду, так як безконтрольне вживання цих коштів загрожує розвитком іншої проблеми - гіпертиреозу. І позбутися цього стану набагато складніше, ніж компенсувати нестачу йоду в організмі.