Як влаштувати на балконі квітник.

Чи є у вашій квартирі балкон? Якщо на ньому багато зелені та квітів, це прекрасний куточок для відпочинку. Дбати про його озелененні необхідно з весни. Балкон можна перетворити на квітучий сад, але перш ніж посадити квіти, землю в ящиках необхідно підживити добривом, яке можна придбати в квіткових магазинах.

Які ж квіти найкраще посадити на балконі? Це залежить від того, як часто на вашому балконі світить сонечко. Для затіненій боку краще підійде цинерарія Марітіма, агерітум, а для сонячної - бегонії, петунії, настурції. Підбираючи квіти, уникайте строкатості. Красиво виглядає однотипна зелень або кілька рядів більш-менш яскравих кольорів.

Для цвітіння ранньою весною висаджують маргаритки, примули, Івана-да- Мар'ю. Після того, як вони відцвітуть, на їх місце висаджують настурції, петунії, матіоли, чорнобривці, для осіннього цвітіння - айстри, гладіолуси і тому подібні.

Особливо затишним роблять балкон кручені рослини - річний плющ, запашний горошок, канарская настурція, дикий виноград, садові боби.

Календулу, запашний горошок, карликову квасолю можна сіяти вже в квітні - весняні холоди їм не страшні. Сіють їх неглибоко, а при поливанні стежать, щоб вода не змила землю, яка покрила насіння. Якщо квіти сходять занадто густо, їх потрібно прополоти, так як виростуть вони надмірно слабкими і млявими.

Бегонія, Іван-да-Мар'я, пеларгонія сходять довго - краще купити їх розсаду. Щоб земля в ящиках не просідає, перед посадкою добре розмішайте її. Ніжна розсада боїться нічної прохолоди і швидко в'яне, якщо вдень сильно припікає сонце. Поки рослини не зміцняться, прикрийте їх папером і не забувайте вранці та ввечері щедро поливати.

Подбайте про те, щоб ваш невеликий «садок» на балконі вигравав на тлі всього будинку. До стіни з червоної цегли не підходять червоні або рожеві тони. В цьому випадку краще висаджувати білі, темно-сині або яскраво-жовті квіти. Блідий, світлий фасад будинку добре прикрасять червоні, блакитні чи помаранчеві квіти.