Як виміряти довжину. дізнатися длинну маршруту.

Вирушаючи в літнє туристичну подорож пішки, на автомобілі або байдарці, бажано заздалегідь знати те відстань, яку потрібно подолати. Щоб виміряти довжину шляху, не обійтися без карти. Але по карті легко визначити пряме відстань між двома об'єктами. А як бути, наприклад, з вимірюванням довжини звивистого водного маршруту?
Вам знадобиться
  • Карта місцевості, циркуль, смужка паперу, курвиметр
Інструкція
1
Прийом перший: використання циркуля. Встановіть відповідний для вимірювання довжини розчин циркуля, інакше іменований його кроком. Крок залежатиме від того, наскільки звивиста лінія, що підлягає вимірюванню. Зазвичай крок циркуля не повинен перевищувати одного сантиметра.
2
На карті одну ніжку циркуля помістіть в початкову точку вимірюваної довжини шляху, другу голку - в напрямку руху. Послідовно повертайте циркуль навколо кожної з голок (рух нагадуватиме кроки по маршруту). Довжина передбачуваного шляху буде дорівнювати числу таких «кроків», помноженому на довжину кроку циркуля з урахуванням масштабу карти. Залишок, менший, ніж крок циркуля, можна виміряти лінійно, тобто по прямій лінії.
3
Другий спосіб передбачає наявність звичайної смужки паперу. Поставте смугу паперу на ребро і сумістите і лінією маршруту. У тих місцях, де лінія вигинається, відповідним чином зігніть і смужку паперу. Після цього залишиться виміряти довжину отриманого відрізка шляху по смужці, звичайно, знову ж таки з урахуванням масштабу карти. Цей спосіб годиться лише для вимірювання довжини невеликих відрізків шляху.
4
Третій спосіб вимагає наявності курвіметра. Курвіметр являє собою спеціальний прилад, призначений для вимірювання кривих ліній. В основі цього приладу знаходиться коліщатко з відомою довжиною кола. При обертанні коліщатка повертається особлива стрілка по круговій шкалі. Для вимірювання довжини курвиметром встановіть стрілку на нульову позначку, а потім акуратно прокотите коліщатко приладу по лінії звивистого маршруту. Оскільки ви знаєте тепер число оборотів коліщатка, визначити довжину відрізка буде зовсім просто.
5
Результат, отриманий в сантиметрах, помножте на величину масштабу карти і отримаєте відстань на реальній місцевості. Сучасні курвіметри мають шкалу, пристосовану для обліку масштабу карт, тому вони здатні відразу показувати відстані в метрах або кілометрах.
6
Описаних способів цілком достатньо для того, щоб відчути себе більш впевнено перед складним і не в міру «звивистим» подорожжю. Приємного відпочинку!