5 способів вкласти дитину спати.

Проблема укладання дитини спати знайома багатьом батькам. Вирішити її часом буває складно, але можна.

Мама поруч

Уклавши дитини в ліжко, посидьте з ним. Близькість матері, особливо для грудничка, дуже важлива. Можна почитати дитині книжку, навіть якщо ще зовсім нічого не розуміє, а також заспівати пісеньку або покачати на руках. Останнім не зловживайте, інакше малюк згодом не зможе заснути без погойдувань.

Йдемо на поступки

Досить часто діти бояться темряви або не можуть спати із закритою дверима. Придбайте в дитячу кімнату нічник у смішному дизайні і дозвольте малюкові спати з відкритими дверима. З часом всі ці страхи пройдуть і малюк буде засипати спокійно.

Вечірній ритуал

Організуйте дитині своєрідний ритуал перед сном. Візьміть за правило грати ввечері з чадом в ігри, тільки вони повинні носити спокійний характер. Надмірна активність перед нічним відпочинком вкрай небажана. Влаштуйте малюкові ванну з шавлією, м'ятою, лавандою або пустирником. Після цього застосовуйте перший спосіб. Цей ритуал необхідно здійснювати щовечора - на те він і ритуал.

Я обов'язково повернуся

Пообіцяйте дитині повернутися через десять хвилин і неодмінно поверніться. Погладьте малюка, поправте його ковдру. Якщо він ще не заснув, скажіть, що прийдете до нього через двадцять хвилин. Найголовніше - обіцянка слід виконувати!

Міцні нерви

Багато батьків стикаються з такою ситуацією: після укладання спати дитина починає несамовито кричати. Важливо не йти у нього на поводу! Не входьте в кімнату протягом п'яти хвилин, як би малюк не плакав. Увійшовши в неї, знову спокійно укладіть дитину спати. Тепер ви можете повернутися тільки через десять хвилин. З кожним днем інтервал між "заходами" необхідно збільшувати. Незабаром ви побачите, як ваша дитина спокійно засинає без всяких істерик.