Вчимося робити правильний шашлик. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Приготування шашлику на відкритому вогні - це завжди важлива церемонія з особливими тонкощами, які у кожного свої. Однак існують і загальні правила, вже перевірені і часом, і шлунками наших предків. Без їх дотримання правильний шашлик навряд чи вийде.
Інструкція
1
Шампури з нанизаним м'ясом слід викладати на мангал тільки тоді, коли вугілля стануть червоними, а полум'я вже не буде. Саме на тліючих вугіллях, а не на відкритому вогні готується правильний шашлик.
2
У перші три-п'ять хвилин смаження від сильного жару у м'яса стягаються пори, і в ньому зберігається весь сік. Саме тому в цей час слід майже безперервно перевертати шампури. Згодом їх можна перевертати рідше.
3
Шампури або решітку-гриль попередньо краще промазати будь-яким рослинним маслом, а також трохи нагріти. М'ясо за це віддячить вам соковитим смаком.
4
Маринувати продукти слід в глиняній, емальованому або скляному посуді. Ні в якому разі не замочуйте м'ясо в алюмінієвій тарі: окису даного металу вступлять у взаємодію з продуктом і неабияк зіпсують його смак.
5
М'ясо під час смаження слід час від часу поливати жиром, або сумішшю води з соком лимона або води з маринадом в співвідношенні 1: 1.
6
Чи не ріжте м'ясо для шашликів дуже великими шматками. Оптимальний варіант - шматок товщиною 2-2,5 сантиметра, інакше м'ясо просто не прожарітся. Завжди нанизуйте м'ясо на шампури тільки вздовж волокон. Під час смаження контролюйте, щоб шматки м'яса не бовталися і не звисали.
7
Роблячи барбекю, м'ясо коштує перевертати за допомогою двох ложок, лопатки або спеціальних щипців. Але ніяк не виделкою, як роблять багато. Інакше з м'яса просто витече сік і воно в результаті не буде соковитим.
8
Готовність шашлику можна перевірити акуратним надрізом. Якщо він рожевий - м'ясо не готове, прозорий - можна сміливо подавати його на стіл. Якщо сік взагалі не тече - трапилася біда: ви просто пересушили свій шашлик!
9
Не слід смажити шашлик на багатті з ялиці, смереки, вільхи, тополі, ясена, сосни, горобини, акації, верби. Під час горіння цих дерев виділяються канцерогенні речовини, які легко потрапляють в підготовлювану над вогнем їжу. Ідеальний матеріал - фруктові дерева. Хорош шашлик на багатті зі сливи, яблуні. Досить підкинути до будь дровишки пару вишневих полін і шашлик просочиться неповторним ароматом!