Як пити і зберігати святу воду.

Освячення води не є одним з семи найважливіших церковних таїнств, але безсумнівно має сакраментальним, таємничим характером. Іншими словами, під час читання молитви і літургійного дії на воду незримо, але абсолютно реально сходить благодать Святого Духа. Вода стає своєрідною святинею, яку слід правильно використовувати і зберігати.
У Православній Церкві існує три чину освячення води: освячення в чині таїнства святого хрещення, в свято Хрещення Господа, а також мале освячення, яке відбувається протягом усього року.

Як використовувати святу воду

Неприпустимо постійне зберігання води про запас. Багато приносять її раз на рік з храму, як правило, на Водохреща і зберігають її за принципом "щоб стояла в хаті, бо у всіх так". Це в корені невірно! Таким чином відбувається своєрідне ув'язнення святині. Благодать освяченої води не зменшиться, скільки б вона не зберігалася, а ось ті віруючі, хто не звертається до святині, тобто не використовує її, обкрадають самих себе. Святу воду необхідно регулярно пити. Крім вживання всередину, їй можна окропляти житло. Однак не варто обполіскувати їй хворої людини або дитини під час купання, оскільки свята вода може потрапити в каналізацію. Водою можна лише окропляти. Також не варто давати її пити домашнім тваринам.

Як зберігати святу воду

Не потрібно тримати освячену воду в шафі серед продуктів. Тим більше не слід ставити її в холодильник - свята вода не псується. Ємність з нею слід зберігати на окремій поличці в закритому від проникнення світла місці, або в безпосередній близькості від ікон та інших освячених предметів. Бувають випадки псування святою водою. Якщо ви її зберігали грамотно, але вона все ж зіпсувалася, зокрема, в ній з'явилися помутніння, неприємний запах або вона придбала поганий смак, про це в обов'язковому порядку слід сказати священику. Краще зробити це на сповіді з покаянням про неблагоговейном відношенні до святині. Церква дозволяє виливати зіпсувалася святу воду в річку чи інший природний джерело. Тільки не спускайте її в унітаз і не виливайте в раковину!