Ширма своїми руками.

Інкрустовані і розписні, ковані, різьблені, обтягнуті тисненою золотом шкірою, папером, вітражні, шовкові, парчеві, гобеленові, величезні і крихітні - все це ширми. Вони родом зі Сходу, але швидко і досить міцно прижилися і на Заході. Купити ширму зараз - справа нехитра. Проте якщо у вас є час і хоча б трохи натхнення, зробіть унікальну ширму своїми руками.

Легко і просто

Змайструвати ширму в домашніх умовах зовсім нескладно. Звичайно, можна придбати готовий каркас і декорувати його на свій розсуд. Однак набагато цікавіше зібрати ширму з нуля. Якщо ви героїчно вирішили це зробити, придивіться до заготовок для підрамників. Спеціальні рейки для них, як правило, продають тільки попарно. Зате можна самим підібрати набір потрібної ширини і висоти. Якщо ви хочете обтягнути каркас тканиною, тоді для надійності його доведеться зафіксувати фанерними куточками або паралельними рейками-розпірками, а потім з'єднати панелі звичайними дверними петлями. Природно, ширмі потрібні ніжки - їх можна змайструвати з відрізків товстої рейки і прикрутити до каркаса за допомогою досить довгих саморізів. Однак якщо включити уяву, то в ніжки ширми можуть перетворитися найнесподіваніші предмети - зокрема, круглі дверні ручки. Каркас готовий. Тепер настає найцікавіший момент - декорування! Тут все залежить від інтер'єру приміщення.

Розкіш Сходу

Якщо вас тягне таємничий Схід і ви хочете отримати дійсно шикарну ширму, тоді вирушайте на пошуки гобелена з принтом аля "турецька огірок" або тканини в Сирин і драконах. Для ширми в східному дусі цілком підійде старий візерунчастий палантин. Правда, він буде потрібно в кількості 3-4 штук. Особливо гарні будуть ті, що мають срібні або золоті нитки. Крім цього, палантинам зовсім необов'язково бути в одному кольорі або мати один принт. Схід - багатогранний, нехай такий буде і ваша ширма. Якщо ваше терпіння не знає кордонів, додайте ширмі блиску і блиску, розшивши її золотистими паєтками. Подібна ширма може легко стати "виставкою" ваших прикрас - на ній досить органічно будуть виглядати різнобарвні намиста, намисто. Для цього до верхньої планки можна прикріпити кілька крихітних крючочков.

Стиль в простоті

Якщо ви практичні і цінуєте в речах багатофункціональність, оформіть ширму в нейтральних тонах. Просто, але зі смаком. Для цього її можна обтягнути тканиною в спокійній колірній гамі. Нейтральна ширма при великому бажанні завжди зможе стати своєрідним органайзером, стендом для ваших фотографій або яких-небудь оголошень типу "Милий, з добрим ранком!". Все, що вам потрібно для здійснення цієї задумки - кілька метрів досить щільної стрічки контрастного з ширмою кольору, коробка цвяхів з декоративними капелюшками і молоток.

Мереживна невагомість

Якщо душа вимагає легкого і по-дівочому грайливого інтер'єру, запасіться мереживом або органзою. Не забудьте про меблевий степлер. Майте на увазі, що тканина перед натяжкою на каркас ширми доведеться намочити. Подібну ширму можна залишити прозорою або затягнути її з вивороту другим шаром тканини - вирішувати вам. Якщо ви вибрали другий варіант, то використовуйте для вивороту контрастну тканину, щоб краще відтінити малюнок мережива. Погодьтеся, що монохромні ширми не надто яскраві, але виглядають вони, безперечно, вишукано. Приховати роботу степлера можна за допомогою канта з тасьми, стрічки або щільного мережива. До слова, мереживні ширми неймовірно практичні: їх можна пристосувати як стенду для зберігання улюбленої біжутерії або прикрас.