Як зробити лопату.

Якщо вам доводилося скопувати дерен на садовій ділянці звичайної штиковою лопатою, то ви, безсумнівно, розумієте, що часто це зовсім не таке вже і легка справа. Трохи кмітливості, умілі руки і знання законів розвитку технічних систем допоможуть вам модернізувати цей інструмент і зробити лопату більш продуктивною.

Вам знадобиться

Штикова лопата, металева пластина товщиною 3 мм, чертілка, металева лінійка, дріт для заклепок, молоток, ножівка по металу, лещата

Інструкція
1

Складність роботи звичайної штиковою лопатою на твердому і неслухняним грунті полягає в тому, що багнет врізається в землю тільки по одній площині. Для того, щоб зробити лопату більш продуктивної і здатної працювати з об'ємними шматками грунту, вам доведеться доповнити її двома невеликими корисними пристосуваннями.

2

Зазначені пристосування мають вигляд двох бічних ножів, прикріплених до ріжучої поверхні лопати. Коли ви докладаєте механічне зусилля, впроваджуючи багнет такої удосконаленої лопати в грунт, він буде вирізати шматок землі не тільки по площині багнета, а й з боків від нього, тобто відразу з трьох сторін.

3

Для виготовлення бічних ножів вам знадобляться металеві пластини трикутної форми. Цілком підійде метал товщиною в 2-3 мм.

4

Зробіть розмітку ножів на поверхні пластини, прочертивши чертілкой контури майбутніх трикутних деталей. Відріжте деталі ножівкою по металу. Робочі кромки трикутників слід заточити напилком.

5

У місці кріплення підстави пластин до багнета лопати розмітьте місця для трьох отворів. Отвори для надійності кріплення рекомендується розташовувати не по прямій лінії, а у вигляді трикутника. Після того як отвори просвердлені, з'єднайте трикутники з поверхнею лопати заклепками діаметром 4 мм.

6

Тепер підставу слід затиснути в лещата і відігнути. Враховуйте, що згинати деталі вам слід не під прямим кутом, а зробити кут трохи більше, приблизно в 100 градусів. Робиться це для того, щоб грудки землі не змогли застрягти між вашими імпровізованими бічними ножами і лопатою.

7

Зробити таку модернізовану лопату зможе кожен, хто не пропускав в школі уроки праці. Звичайно, без певних навичок роботи з інструментом і металом тут не обійтися. Але ваші трудові витрати будуть сповна винагороджені багатим осіннім врожаєм.