Як вибрати хороший сухий корм для кішок.

Правильне харчування є одним з найважливіших умов утримання кішок в домашніх умовах. Однак не кожен господар здатний забезпечити своєму вихованцеві повноцінний і збалансований раціон, що складається виключно з натуральних продуктів. В цьому випадку ідеальним рішенням у питанні харчування пухнастого улюбленця є спеціальний сухий котячий корм, до вибору якого слід підходити дуже відповідально.

Класи сухих кормів для кішок

Абсолютно всі сухі корми для кішок умовно можна розділити на три групи: 1. Дорогі сухі корми «преміум-класу» є кращим спеціалізованим варіантом годування кішок. Вони включають в себе всі необхідні для правильного розвитку тварин речовини, в тому числі і вітаміни, володіють високою засвоюваністю і містять тваринний протеїн без барвників, смакових добавок і сої. Грошові кошти при виробництві таких кормів йдуть виключно на придбання якісних інгредієнтів, а не на їх рекламну розкрутку. 2. Комерційні сухі корми для кішок хоч і є повнораціонними, але спеціалізованими їх назвати неможливо. Вони відрізняються привабливим зовнішнім виглядом і упаковкою. Мають однаковий набір вітамінів і мінералів, а розрізняються тільки смаковими добавками, що впливають на смак, але не на якість корму. Тварини протеїни в такої продукції замінені рослинними. Висока вартість комерційних сухих кормів для кішок обумовлена великими витратами на їх рекламу. 3. Сухі корми для кішок «економ-класу» не містять необхідного для правильного розвитку тварин набору поживних речовин, відрізняються поганий усвояемостью і виготовляються з самих недорогих компонентів. Тваринний протеїн в них замінюють рослинні добавки і соя. Такі сухі корми для кішок є лише добавкою до основного раціону харчування тварин.

Яким має бути хороший сухий корм для кішок

Перш ніж вибрати те чи інше харчування для свого улюбленця, обов'язково ознайомтеся з представленою на його етикетці інформацією. Хороший сухий корм для кішок складається з: • м'яса, причому саме з нього, а не з субпродуктів тваринного походження. На етикетці має бути позначений і один з видів м'яса, найпоширенішим з яких на сьогоднішній день вважається куряче м'ясо. Майте на увазі, що яловичина використовується тільки в кормах «преміум-класу»; • злакових і овочів, вміст яких в кормі не повинно перевищувати 50%, а краще, якщо воно буде складати всього 25-30%; • довгого списку різних вітамінів і мінералів; • натуральних консервантів, таких як вітаміни Е і С, що відповідають за збереження жирів в сухому кормі.

Чого не повинно бути в сухому кормі для кішок

Хороший сухий корм не містить: • низькоякісних джерел білка, наприклад, такого сумнівного субпродукту як мелена яловича шкіра; • антиокислювачів і хімічних консервантів, наприклад, BHA, BHT, Propylgallate, Ethoxyquin; • цукру і карамелі; • барвників; • порожніх наповнювачів, таких як целюлоза і шкаралупа горіхів, що викликають у кішок відчуття насичення без передачі організму дійсно корисних речовин.