Поради засмагає.

Сонце - джерело краси, молодості та здоров'я. Сонячні промені, вода і повітря давно вважалися кращими друзями людини. Вони дарують йому бадьорість, зміцнюють нервову систему, покращують обмін речовин в організмі, підвищуючи опірність різним хворобам.

Хочете, щоб сонце завжди було вашим другом? Тоді не забувайте про почуття міри. Ласкаві сонячні промені, якщо ними зловживати, можуть заподіяти чимало неприємностей. Чим тільки не рятує горе-пляжник свою обпалену шкіру! І кефіром, і одеколоном, і чайними примочками. Але таких проблем можна повністю уникнути, якщо не перетворювати сонце в свого ворога. Не поспішайте засмагнути з першого разу. Дайте можливість вашій шкірі виробити достатню кількість захисного пігменту, втраченого взимку. Якщо у вас біла і ніжна шкіра - будьте обережні.

В горах, де повітря прозорий і чистий, інтенсивні сонячні промені дуже небезпечні. Оманливе і весняне сонце. Воно здається не таким гарячим, як влітку, але ультрафіолетових променів там значно більше. Тому непомітно для себе людина може отримати опіки першого або навіть другого ступеня. Перегрів організму дуже сильно збуджує нервову систему, порушує серцево-судинну діяльність.

Пам'ятайте, що засмага йде далеко не всім. Деяких він старить, в інших викликає появу веснянок і пігментних плям, підкреслює зморшки.

Людям після тридцяти, багато часу проводити на сонці не рекомендується: на сонці посилюються процеси старіння шкіри. Вставайте зі сходом сонечка, з ранку воно найкорисніше. Після 11 години дня ховайтеся в тінь, повітряні ванни також дуже корисні.

Не забувайте про м'яч і ракетці: засмагати корисніше в русі. Голову слід прикрити головним убором - сонячні промені шкідливі для волосся.

Сонячне світло, що є джерелом життя на землі і володіє невичерпними цілющими властивостями, може за певних обставин згубно впливати на організм людини. Тому приймати сонячні ванни потрібно обережно. Перш ніж засмагати проконсультуйтеся у лікаря.

Загоряйте поступово, малими дозами. Уникайте прийняття сонячних ванн опівдні. Ранковий загар корисніше і, до того ж, гарніше: він темніший за кольором і рівномірніше.

У сонячних променях є невидимі ультрафіолетові промені. У невеликих дозах вони позитивно впливають на організм, а у великих - знищують клітини шкіри, викликаючи опіки.

Сонячні опіки дуже неприємні і болючі. Щоб їх уникнути, слід постійно стежити за тривалістю прийняття сонячних ванн. Засмагати потрібно обережно.

Завжди потрібно пам'ятати про незахищені ділянках тіла, таких як обличчя, губи, шия, ніс. Загоряючи в гірській місцевості, обличчя треба прикривати марлевою маскою або змащувати спеціальним кремом.