Як побудувати теплий будинок.

Для того, щоб побудований будинок був теплим, недостатньо звести товсті стіни. У суворих кліматичних умовах стіни, побудовані з будь-якого матеріалу, необхідно додатково утеплювати. Також утеплювати потрібно підвальне приміщення і стеля з дахом. Варто також попередньо продумати, як в будинок е проходитиме система опалення. Приблизно 20% тепла втрачається через стелю і дах, 10% теплової енергії йде через підлогу і підвальне приміщення і 30% - через не утеплені стіни. Так що якщо побудувати будинок і нічим його не утеплені - ви втратите 60% тепла.
Інструкція
1
Все підвальне приміщення утеплите спеціальними матеріалами. Стіни фундаменту необхідно обнести суцільний зовнішньої теплоізоляцією. Це створить додаткову і довговічну захист від температурних і механічних впливів, а також допоможе зберегти тепло всередині підвального приміщення. Якщо у вас під будинок ом проходити велике підвальне приміщення, то утеплення тільки стін фундаменту буде не достатнім заходом для збереження тепла. Всі внутрішні стіни необхідно обнести суцільний теплогідроізоляції.
2
Якщо зводячи стіни, ви не вжили заходів для їх внутрішнього утеплення, тобто робили кладку суцільним безколодезним способом, то необхідно утеплити стіни зовні на фасаді будівлі. Це дозволить не тільки зберегти теплову енергію, але і захистить стіни від руйнування внаслідок потрапляння вологи від зміни температур. Зовнішнє утеплення стін зробіть будь-якими доступними матеріалами, створеними для цих цілей. Вибір матеріалів залежить від вашого бажання і матеріальних можливостей. Можете застосувати мінеральну вату, скловолокно, полістирол. Після закріплення теплоізоляційного матеріалу стіну краще покрити армуючої сіткою і нанести додатково базовий або декоративний шар штукатурки.
3
При добре зробленому зовнішньому утепленні стін, утеплювати стіни всередині приміщення немає ніякої необхідності. Уникаючи внутрішнього утеплення при якісному зовнішньому утепленні - ви заощадите внутрішню площу будинок а.
4
Також ретельно утеплите дах будинок а і стеля із зовнішнього боку, тобто в самому даху. Для утеплення даху і стелі підійдуть теплогідроізоляційні матеріали. Для покрівельних конструкцій широко використовуються мінераловатні матеріали, пінополістирол, альфоль. Щоб утеплити дах утеплювач вставляйте всередину каркаса між кроквами або впритул укладайте по обрешітці. Пароізоляційний шар розташуйте на стороні стелі зверненої до будинок у.
5
Опалення в будинок е необхідно проводити за участю професійних фахівців. Так як неправильне розташування труб і батарей, а також непрофесійно підібраний котел опалення не дозволять рівномірно прогріти всі кімнати.
6
Подбавши про правильне утеплення будинок а і правильної проводці і підключення опалення, в вашому будинок е буде завжди тепло і затишно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=j3vLr3yXFZw
Через свої стіни будинок втрачає до 40% тепла, що призводить до значно більших енерговитрат з обігрівання житла. Утеплення стін будинку є найкращим рішенням даної проблеми.
Вам знадобиться
  • - плити з пінопласту;
  • - розчин, що клеїть;
  • - шпатель;
  • - армована сітка зі скловолокна;
  • - декоративна штукатурка;
  • - пластикові дюбеля;
  • - молоток.
Інструкція
1
Розрахуйте загальну площу стін, які слід утеплити. Для цього виміряйте довжину кожної і помножте її на висоту. Отримані дані для кожної стіни складіть.
2
Виходячи з розмірів пенопластовой плити, підрахуйте необхідну кількість, яке потрібно придбати.
3
Підготуйте стіни будинок а: доможіться міцною і рівній поверхні. Якщо десь є відшаровується штукатурка, видаліть її за допомогою шпателя і закладіть западину шпаклівкою.
4
Виступи також зрівняти шпателем, щоб забезпечити найбільш щільне прилягання плити до стіни. Очистіть стіни від пилу і бруду.
5
Обробіть поверхню стіни ґрунтовкою, щоб забезпечити краще зчеплення розчину зі стіною. Після цього зробіть шпаклівку стіни спеціальним клеїть розчином.
6
На розчин, що клеїть наклейте пінопластові плити, після чого закріпіть їх додатково пластиковими дюбелями з широкою головкою. Металеві дюбелі не потрібно використовувати, оскільки вони мають більшу теплопроводноостью та істотно знижують рівень теплоізоляції всієї конструкції.
7
Після цього приклеєний пінопласт потрібно зашпатлевать, але для початку на нього накладається армуюча сітка зі скловолокна, так як він є досить м'яким матеріалом, що не володіє стійкістю до впливів навколишнього середовища. А тонке, але міцне скловолокно забезпечить необхідний захист, зміцнивши конструкцію.
8
Нанесіть на шпаклівку декоративне покриття: фасадну фарбу або декоративну штукатурку.
Зверніть увагу
Вирішивши утеплити пінопластом стіни будинку зсередини, врахуйте, що внутрішня теплоізоляція істотно поступається зовнішньої, оскільки утрудняє прогрів стін, в результаті чого будинок швидко остигає при відключенні системи обігріву.
Корисна порада
Якщо в стіні є виступи, які вирівняти не вдається, то можна видалити відповідний шар пінопласту з плитки для забезпечення щільного прилягання.