Підготовка грунту для посадки брусниці.

Бажання виростити брусницю у себе на дачі виникає у всіх, хто любить в середині літа або пізно восени ходити в похід за цією дикоростучої ягодою. Посадити її неважко, набагато складніше дочекатися врожаю. На це піде близько чотирьох років.
Вирощування брусниці на дачі - заняття доступне для садівників з будь-якого регіону країни, так як рослина це морозостійка. Навіть якщо зниження температури припаде на період цвітіння, чагарник вистоїть, і квітки не ушкодяться.

Умови вирощування брусниці

зцементована, вологоємна, повітропроникна грунт з високою кислотністю - найкраще середовище для вирощування брусниці. Ідеально під цей опис підходять торф'яні грунти, але не варто зневірятися, якщо у вашій смузі вони, наприклад, піщані. Щоб вам виростити брусницю на дачі, досить додати 50% волокнистого торфу. Вибираючи місце для посадки, віддавайте перевагу відкритим майданчикам, так як брусниця - рослина світлолюбна. Безумовно, вона виросте і на затемнених ділянках саду, але от плодоносити тут вона, швидше за все, не буде. Спочатку, брусниця росте на болотистих ґрунтах, тому логічно зауважити, що для зростання цього чагарнику потрібно багато вологи. Регулярність поливу буде безпосередньо пов'язана з урожайністю рослини.

Вирощування брусниці

Пізня осінь - це ідеальний час для посіву брусниці. Навесні, після сходів сіянців, відбираються найкращі пагони і діляться на живці. Земля в теплиці повинна складатися з суміші піску і торфу в пропорції 1: 2. Черешки довжиною 3-5 см висаджуються спочатку в теплицю, а після вкорінення переносяться на постійне місце зростання. Потрібно відзначити, що при пересадці грунт повинен бути сильно зволоженою і складатися також з торфу і піску, але в пропорції 1: 1.

Коли дозріває брусниця

Перший урожай брусниці можна буде очікувати через 3-4 роки. За один сезон ягоду можна збирати двічі. Спочатку чагарник приносить плоди в середині літа (липень - серпень), а осінній урожай дозріває вже в кінці вересня - початку жовтня.