Як оформити свій особистий щоденник. Особистий щоденник оформлення.

Популярність такої форми самовираження як мережевий щоденник (блог) в наш час дуже велика. Будучи розташованим в мережі, такий щоденник дозволяє поділитися своїми думками практично з усім світом. Важливим є, втім, не тільки зміст цих думок, але і оформлення їх в зрозумілому, зручному для сприйняття і радующем очей читача вигляді.
Інструкція
1
Незалежно від того, про що ви пишете в своєму мережевому щоденнику, вам слід дотримуватися декількох простих правил його оформлення. Це дозволить залучити до читання свого блог нових читачів і утримати старих шанувальників вашої творчості.
2
Більшість читачів в мережі орієнтовані на зорові образи. Тому слід пам'ятати про психологічні закономірності й особливості візуального сприйняття інформації людиною.
3
Одне з головних правил подання зорових образів засноване на так званому «магічному числі Міллера». Суть даного ефекту полягає в тому, що кожна людина здатна ефективно сприймати і запам'ятовувати обмежене число одиниць інформації, а саме 7 плюс мінус 2. Іншими словами, для людини комфортно мати справу з п'ятьма-дев'ятьма смисловими або зоровими блоками.
4
Відповідно з цією особливістю намагайтеся при оформленні блогу розбивати тексти своїх щоденникових повідомлень на саме таке число блоків (число повідомлень на сторінці, число абзаців в повідомленні, число пропозицій в абзаці і т.п.) До слова, кількість пропозицій в кожному абзаці взагалі не повинно перевищувати трьох-чотирьох, інакше текст буде складним для розуміння і сприйняття. Відокремлюйте абзаци один від одного пропуском.
5
Те ж правило Міллера відноситься і до розміщення графічних зображень, які ви використовуєте в оформленні щоденника. Обширні фотогалереї, в яких картинки або фотографії тісняться на сторінці, здатні відвернути від вашого блогу навіть самого вірного читача. Намагайтеся не перевантажувати повідомлення зображеннями, однієї-двох картинок на повідомлення буде цілком достатньо.
6
Не секрет, що творчий потік свідомості, вихлюпуються на сторінки вашого щоденника, часом буває важко зупинити. Але все ж намагайтеся направити цей потік в спокійне і розмірене русло. Якщо повідомлення виходить занадто довгим, пощадите читача і розбийте текст на два-три пов'язаних між собою повідомлення. Зрештою, визначитеся, що для вас важливіше - елементарно висловитися або ж зробити так, щоб вас читали з неослабною увагою та інтересом? Вибір за вами.
Корисна порада
«Хрестоматія з загальної психології», 1979