Як викрутити маленький шуруп (гвинт) із зірваним головкою.

Якщо вам необхідно розібрати ноубтук або телефон для ремонту або чистки, але ви виявили, що у кріпильних гвинтів зірвані хрестові головки - це не привід впадати у відчай.
Вам знадобиться
  • - маленька викрутка;
  • - суперклей;
  • - паяльник з вузьким жалом;
  • - дриль і маленьке свердло.
Інструкція
1
Як правило, на різьбу самих маленьких гвинтів перед закручуванням наносять фарбу для збільшення міцності кріплення. Тому, якщо головка ще не до кінця зірвана - спробуйте нагріти її паяльником з тонким жалом. Важливо не перестаратися, т.к. якщо поряд з гвинтом знаходяться пластмасові деталі корпусу - їх можна приплава до вінту.После нагріву відразу ж спробуйте відкрутити гвинт - він повинен піддатися легше. Головне тут так само не перестаратися, щоб не зірвати різьбу остаточно.
2
Якщо різьблення зірвана остаточно, Вам допоможе суперклей. Капніть клеєм в зірване отвір головки і вставте в нього викрутку. Надавите на викрутку для кращого з'єднання гвинта і викрутки. Не хитає викрутку, поки клей сохне! Зачекавши деякий час (залежно від швидкості засихання клею), акуратно, без різких рухів, починайте відкручувати гвинт, плавно додаючи усіліе.Также замість клею можна спробувати капнути припоем, але це менш ефективно.
3
Якщо всі перераховані вище заходи не допомогли, візьміть дриль зі свердлом, діаметр якого дорівнює діаметру головки гвинта. Акуратно висвердлите тільки головку (!) Гвинта, намагаючись якомога менше торкнутися пластик деталі, в яку вкручений гвинт. Після того, як Ви розберете ноутбук (телефон), частина гвинта залишиться стирчати з нижньої деталі з'єднання. Її можна акуратно викрутити пассатижами. Для складання замість висвердленого гвинта необхідно використовувати новий гвинт з шайбою (т.к. діаметр отвору в пластиці збільшився після висвердлювання).
4
Якщо не підходять перераховані методи і немає можливості скористатися ремонтної майстерні, але агрегат потрібно розібрати, то знову візьміть паяльник і, постійно нагріваючи головку гвинта, одночасно намагайтеся роз'єднати скріплені деталі (можливо, буде потрібно помічник). Незабаром внутрішня пластикова різьба корпуса нагріється і зірветься. Спосіб поганий тим, що для зворотного збирання буде потрібно гвинт більшого діаметру, що в ряді випадків неможливо.
Зверніть увагу
Виконуйте всі дії акуратно, в іншому випадку можна лише все погіршити.
Корисна порада
При відкручування/закручуванні гвинтів використовуйте тільки підходящі по фігурі викрутки. Особливо це стосується гвинтів - "зірочок", у яких 5 і більше рисок для відкручування.