Як зменшити частоту шини.

Користувачі ПК іноді хочуть вичавити зі свого процесора максимум можливостей. По досягненню бажаного результату деякі системи перестають показувати стабільні результати в роботі, і виникає питання про відновлення первинного положення частоти процесора. Найпростіше це зробити, знизивши частоту шини «каменю», що також допоможе уникнути його перегріву.
Вам знадобиться
  • - програма AI Booster.
Інструкція
1
Для того щоб знизити частоту шини, будуть потрібні спеціальні невеликі програмки, наприклад, SetFSB або AI Booster. Остання абсолютно безкоштовна і ви її без проблем знайдете і скачаєте в інтернеті. За допомогою AI Booster можна управляти розгоном материнської плати з Windows без зміни налаштувань BIOS. Отже, програму потрібно встановити, після чого перезавантажити комп'ютер. Софт запуститься в автоматичному режимі.
2
Далі буде потрібно відкрити додаткову панель для можливості управління настройками материнської плати, клікнувши на значку Display tuning panel. Для можливості управління FSB материнки необхідно відзначити пункт з позначенням Tuning, під яким вказана частота шини на даний момент. Поруч розташовані значки «+» і «-», якими, власне, і регулюється частота шини. Натискаючи на мінус, можна її знизити.
3
Після установки потрібних даних обов'язково натисніть Apply, далі в діалоговому меню підтвердіть згоду на перезавантаження системи. Комп'ютер завантажиться знову вже з новими параметрами частоти шини.
4
На багатьох системних платах змінити частоту шини можна в налаштуваннях BIOS. При завантаженні комп'ютера натисніть DEL, F2 (або інші клавіші, відповідні моделі плати). В BIOS потрібно знайти розділ, де вказані характеристики процесора (може називатися по-різному, наприклад, CPU configuration, CPU Frequency, CPU Clock). Тут потрібно зменшити значення параметра FSB. Тепер збережіть налаштування і перезавантажте комп'ютер. Все - система завантажиться з новими параметрами.