Підготовка до аналізу крові.

В даний час підготовка до аналізу крові - вкрай важливий момент перед відвідуванням медичного закладу. Дотримання необхідних рекомендацій перед процедурою дозволяє надалі отримати максимально точні результати аналізу.
Інструкція
1
Починається підготовка до здачі аналізу крові за 1-2 дні до процедури. Виключіть з раціону алкоголь і жирну їжу. Також перед здачею крові утримайтеся від будь-яких фізичних навантажень. Якщо ви проходили якісь променеві обстеження (рентгенологічне, ультразвукове і т.д.), масаж, рефлексотерапію або фізіотерапевтичні процедури, не поспішайте і почекайте 1-2 дні. Утримайтеся від куріння за годину до взяття аналізів. Врахуйте також, що здавати аналіз крові слід в одному і тому ж медичному закладі. Так все результати будуть підраховувати за єдиними показниками.
2
Підготовка до аналізу крові включає в себе також дотримання певних вимог щодо харчування. Фахівці рекомендують аналіз крові здавати натще (після останнього прийому їжі повинно пройти не менше 8 годин). При цьому дозволяється випити невелику кількість води (саме води, чай або кава будуть вже недоречні). При визначенні ліпопротеїдів, холестерину здавати кров слід вже через 12-14 годин після прийому їжі. А щоб правильно визначити рівень сечової кислоти, рекомендується дотримуватися особливої дієти: виключити з раціону багату пуринами їжу - печінка, нирки, рибу, чай і кава.
3
Строго натщесерце здавати аналіз крові, тобто через 15 і більше годин після прийому їжі, рекомендується при отриманні біохімічних показників (холестерину, ЛПДНЩ, ЛПНЩ, ЛПВЩ, тригліцеридів і т.д.). При цьому підготовка до загальним аналізом крові передбачає слідування тим же рекомендаціям.
4
Жінкам репродуктивного віку при підготовці до аналізу крові також необхідно врахувати деякі фізіологічні чинники, в тому числі і стадію менструального циклу. Фазу циклу потрібно обов'язково вказувати перед здачею аналізу крові на статеві гормони. Даний аналіз слід проходити по певних днях циклу: на 3-5 дні - ЛГ, ФСГ; на 5-7 - естрадіол; на 7-9 - тестостерон; на 21-23 - пролактин. Вагітним жінкам потрібно обов'язково повідомити лікаря поточний термін.
5
Здавайте аналіз крові в спокійному стані. Якщо ви поспішали в процедурний кабінет, присядьте і відпочиньте протягом 20-30 хвилин. Переконайтеся, що лікар використовує одноразові голки, і здача аналізу відбувається в стерильних умовах. Тим, хто не переносить виду або запах крові, рекомендується розслабитися і прикрити очі. Чи не розтирайте і не затискайте місце уколу. Достатньо злегка докласти ватний тампон і потримати його протягом 3-5 хвилин. При появі синця нанесіть невелику кількість йоду навколо місця уколу.