Повсть: немає межі для творчості.

Створення виробів з повсті - один з найбільш доступних і простих способів зробити іграшки, прикраси, взуття і навіть одяг. Звичайно, для виготовлення капелюхів і пальто необхідно вивчити різні техніки валяння і отримати досвід. А от зробити шарфик або м'яку іграшку по силам навіть новачкові.
Вам знадобиться
  • - шерсть; - Мило; - Вода; - Плівка; - Оцет.
Інструкція
1
Купуйте непряденой повстяну шерсть для валяння. Однією з найпопулярніших вважається меринос. При покупці розраховуйте, що при валяння вовна стискається в 1,5-2 рази. Тому для виробу розміром 50 * 50 см, буде потрібно 100 г повстяною пряжі. Для прикраси виробів придбайте шматочки тканини, мотки шовкових і лляних ниток, бісер або намистини. Купуйте бульбашкову плівку, розмір якої в 2 рази перевищує величину, що виготовляється речі.
2
Покладіть на стіл плівку, бульбашками наверх. Відривайте невеликі нитки від вовняного волокна. Укладіть шар вовни, нитки наступного укладайте строго перпендикулярно нижнім. Складіть 4 рівня, один поверх іншого. Якщо ви хочете прикрасити волокно, то на верхньому шарі сформуйте малюнок з ниток і шматочків вовни.
3
Зробіть лужний розчин. Натріть мило на тертці. Розчиніть його в 1 літрі теплої води. Ретельно Спінити розчин. Бризкайте рідина на виріб до тих пір, поки його товщина помітно не зменшиться.
4
Накрийте волокно слюдою. Тепер розтирайте виріб, приклавши невелике зусилля. Дочекайтеся, коли з під плівки перестане витікати рідина. Замініть поліетилен на більш тонкий і подверніте його під краю виробу. Продовжуйте розтирати повсть до тих пір, поки він не стане більш щільним. Тепер можна зняти плівку і продовжувати валяти волокно. На закінчення повсть потрібно прополоскати в слабо оцтовому розчині.
5
З повсті можна робити красиві шарфи. Візьміть 100 г шерсті. Постеліть на стіл бульбашкову плівку. Покладіть зверху шовкову тканину і тільки після цього викладайте шерсть. Розтирання всього полотна чергуйте зі скручуванням волокна в рулон, періодично віджимайте його і продовжуйте валяти. Поступово шерсть з'єднається з шовковою основою. Розтирайте візерунки на шарфі особливо ретельно, щоб лінії не стали розпливчастими. В іншому, процес валяння не відрізняється від вищеописаного.
6
Спробуйте створити з повсті намисто. Відірвіть від шерсті невеликий шматочок. Не забувайте, що в процесі валяння матеріал зменшиться в розмірі. Скачайте кульку, загинаючи бічні сторони полотна всередину. Просочіть волокно мильним розчином і почніть катати намистину між долонями. Валяйте кульку до тих пір, поки він не придбає потрібну щільність. Змийте мило і залиште намистину сушитися. Також сформуйте інші деталі для бус.