Як виростити газон своїми руками.

Гарний газон, що милує око соковитістю своєї зелені, - мабуть, ключовий елемент в ландшафтному дизайні. Багато хто чомусь вважають, що виростити його своїми руками нереально. Однак це не так. Дев'ять етапів, три тижні - і ви станете щасливим власником смарагдовою галявини на вашій ділянці.
Інструкція
1
Для початку визначтеся, яким буде за формою ваш майбутній газон, а також з яких елементів він буде складатися. Якщо ви новачок у питаннях ландшафтного дизайну - зупиніть вибір на самій простій формі. Також не варто засівати травою занадто велику площу і гнатися за "асортиментом" рослин. Нехай це буде невелика акуратна галявина. Інше прийде з досвідом.
2
Візьміть аркуш паперу і намалюйте схему газону. Розмістіть на ній всі заплановані елементи. Тільки після цього слід приступати безпосередньо до земляних робіт.
3
Оберіть місце для газону. Воно повинно бути в міру сонячним. Якщо знайти місце з гарним освітленням вам не вдалося, не зневіряйтеся. Дана проблема вирішиться грамотним підбором газонної трави. Крім цього, поруч з газонів не повинно бути ґрунтових вод.
4
Очистіть обрану ділянку від всякого сміття, видаліть всі бур'яни, причому з коренем, інакше згодом вони заглушать своїм буйним ростом весь газон і зведуть всі ваші праці нанівець. Проведіть обробку ділянки будь-яким гербіцидом суцільної дії і залиште його в спокої на 10-14 днів.
5
Скопайте ділянку, при цьому ретельно розбийте всі земляні грудочки. Розрівняйте його і трохи утрамбуйте.
6
Оберіть суміш трав. Тут все залежить від місця розташування газону. Якщо його поверхню постійно буде піддана великому навантаженні, має сенс зупинити вибір на суміші для спортивного газону. З її допомогою можна створити низькоросла, щільне трав'яне покриття, стійке до постійних навантажень. Зазвичай до складу даної суміші входять насіння тонконога, житняку, овсяніци і райграса. Якщо ви плануєте створити квітучий газон, слід купити суміш трав з дикорослими квітами.
7
засейте ділянку обраної сумішшю. Краще це робити при сонячній погоді. Грунт має бути в міру волога. Засівши слід проводити з розрахунку 50 грам насіння на один "квадрат" ділянки. Щоб посів вийшов рівним, слід розкидати насіння рівномірно віялом, рухаючись по ділянці спочатку уздовж, а потім поперек.
8
Засипте насіння торфом товщиною в сантиметр. Трохи утрамбуйте і зволожите зі шланга розсіяним дощуванням. Тепер чекайте сходів.
9
Сходи повинні з'явитися через 7-9 днів. Перші пару тижнів догляд за посівом полягатиме в рясному і регулярному поливі. При цьому не слід допускати утворення калюж і скупчення води на ділянці. Коли газон підросте до 10-12 сантиметрів, можна проводити першу стрижку.