Як розвинути мову дорослого. можна розвинути мова з помошью логопеда.

Порушення мови і дефекти дикції зустрічаються у переважної більшості дітей. Вчасно виправлений прикус, а іноді й підрізання вуздечки, заняття з логопедом творять чудеса. Однак не всім вдається в юному віці позбутися речових проблем. Не дивно, що багато дорослих, незадоволені своїм доганою, звертаються до послуг фахівців. Професіонал одразу скаже, як скоро можна людині сподіватися на поліпшення розвитку мови, оскільки деякі недоліки усуваються складніше. Проте, розвинути мову можна в будь-якому віці, якщо запастися терпінням і старанністю.
Інструкція
1
Якщо ви займаєтеся з логопедом, він, швидше за все, сам визначить для вас оптимальні способи розвитку мовлення. Однак є й декілька універсальних варіантів, які підходять усім, хто хоче поліпшити свою вимову. Наприклад, правильне мовне дихання. Щоб його розробити, потрібно щодня виконувати декілька простих вправ. Вимовляєте на видиху распевно звуки а, о, у, і, и, пробуйте їх різні поєднання, наприклад, ау, ои і так далі. Чергуйте вимова звуків з короткими вдихами. Так само, на видиху, вважайте вголос до десяти, намагаючись, щоб звуки не переривається.
2
Вчіть скоромовки. Вимовляєте їх кожен день перед дзеркалом, стежачи, щоб ваша артикуляція була чіткою. Почніть повільно, пошепки, акцентуючи кожен гарчить, шиплячий звук. З кожним разом читайте скоромовки все швидше і голосніше, але робіть це, не "зажевивая» і не «ковтаючи» звуки. Скоромовки можуть бути будь-якими, в тому числі і тими, що знайомі вам з дитинства: «Йшла Саша по шосе», «Три корабля лавірували, лавірували». Але все ж, підбираючи їх, намагайтеся частіше вимовляти ті, в яких є проблемні для вас звуки.
3
Один з ознак розвинутої мови - правильне інтонування. Тобто розстановка наголосів в словах, паузи, зміна гучності голосу під час розповіді. Інтонаційної виразності мовлення доросла людина може навчитися самостійно. Для цього пишіть на листочку прості пропозиції або дитячі вірші, наприклад: «Йде бичок, хитається, зітхає на ходу ...». Читайте їх вголос, з різною інтонацією, щоразу змінюючи наголоси в реченні так, щоб змінювався і зміст. Робіть логічні паузи. Привчайте себе не випалювати весь текст одним махом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hdHT4bwpmn4
Корисна порада
Якщо розвинути мова самостійно не виходить, запишіться на курси акторської мови, як правило, вони відкриті при будь-якому театральному вузі або училище.
Хто ж не мріє красиво, виразно і переконливо говорити. Прекрасна і розвинена мова - це результат великої праці і комплексного підходу, так що приступайте до тренувань прямо зараз. Отже, що потрібно знати тому, хто хоче стати блискучим оратором?
Інструкція
1
Що таке комунікація? Комунікація - це процес передачі якоїсь інформації або даних за допомогою мови, слів, жестів і навіть невербальних сигналів. Простіше кажучи, комунікація - це процес установки контакту і розвитку відносин між людьми.
2
Для того щоб заволодіти увагою аудиторії (неважливо, цілого залу конференції мул всього лише одного людини), вам явно варто налаштувати себе особливим чином. Які люди без сумніву привертають нас і змушують прислухатися? Чесні, відкриті, прямі, уважні і терплячі. Повірте в те, що ви володієте всіма цими якостями - і говорите! Будьте впевненіше в собі.
3
Щоб вас уважно слухали, а головне - чули, говорите чітко. Якщо ж чіткість і ясність викладу думок - не ваш коник, то не бійтеся тренуватися. Візьміть будь-яку класичну книгу і починайте повільно і розмірено читати в спокійній обстановці. Це дуже допомагає звикнути говорити чітко і зрозуміло, так що влаштовуйтеся зручніше в приємній обстановці і починайте тренуватися!
4
Не бійтеся говорити те, що думаєте, навіть якщо ваш коментар здається на перший погляд недоречним. Боячись висловлюватися, люди набувають невпевненість в собі і своїх думках, при цьому позбавляючи потенційної цікавої бесіди не тільки себе, а й оточуючих. Так що будьте сміливіше і пам'ятайте відому приказку: ніхто не запам'ятає вас за ваші думки.
5
Спілкуйтеся з цікавими і красиво викладати свої думки людьми, дивіться передачі та інтерв'ю - все це формує уявлення про те, що ж таке хороша і правильна мова , слухайте аудіокнижку і подкасти. Це формує ваше мислення, а головне - стимулює логіку і зв'язок з розмовної мова ю.