Риболовля на коропа.

Як тільки зійде лід з водойм, можна рибалити на коропа. Ця прісноводна риба дуже хитра, але зловити її можна. А якщо знати всі тонкощі, то вийде вивудити навіть дуже великого коропа на звичайну вудку.

Снасті для риболовлі на коропа

Карпа можна ловити різними снастями. Професіонали-спортсмени використовують спеціальні вудилища, оснащені котушками з міцною волосінню, сигналізаторами клювання, важкими грузилами, поводками і гачками. При цьому наживка, а це ароматні кульки - Бойл, насаджується волосяним кріпленням. Тобто не на сам гачок, а на короткій петлі поруч з ним. Така ловля коропа продуктивна, але не всі її застосовують. Звичайні рибалки більше віддають перевагу донку або вудок з поплавком. Донка являє собою монофільную волосінь з вантажем і гачком, закріплену на коротке вудилище з котушкою. Можна взагалі не використовувати вудилище, а намотати волосінь на дерев'яну паличку, увіткнути в край берега водойми. Щоб приманити коропа до наживки, прив'язують на кінці волосіні годівниці. Вони бувають різної конструкції, але принцип один - наповнюються приманкою, яка поступово розмивається водою і приваблює рибу ближче до гачка. Поплавочная вудка - найпоширеніший і легкий метод лову коропа. Правда, великі екземпляри, по 5-10 кг, виводити з цією снастю важко, але можна. Для цього волосінь береться міцна, краще плетінка. Обов'язково повинен бути поводок з більш тонкої волосіні, тому що короп - риба обережна і примхлива. Гачок потрібен середньої величини, тут орієнтуються, якого розміру рибу планується ловити. Поплавок беріть будь-який, як вам подобається, але бажано, щоб не дуже яскравий, якщо рибалите на мілководді.

На що ловити коропа

Короп майже всеїдний, його можна ловити на гнойового хробака, хліб, кашу, варену картоплю, кукурудзу, горох, парене зерно, тісто і так далі. Професіонали ловлять на бойли. Це такі кульки з різним запахом і різного кольору. Вони можуть бути плавучими, або ж тонучими. Бойл кріпляться на волосіні поруч з гачком, коли короп його заковтує, він замозасекается, тобто гачок встромляє в верхню чи нижню губу без підсічки. Спрацьовує сигналізатор клювання і вам залишається тільки витягти рибу на берег. Обов'язково перед ловом коропа потрібно підгодувати рибу. Якщо ви ловите на Бойл, то в приманку покладіть жменю бойлов. Приманки продаються готові, їх потрібно тільки розвести водою, зліпити кулями і кинути у водойму. Обов'язково розводьте приманку водою тільки з озера або річки, де рибалите. Також ви можете приготувати приманку самому. Для цього є багато рецептів, експериментуйте, бо коропа з одного ставу може залучити суміш висівок з макухою, а риба з іншої водойми полюбить парене зерно і аромат м'яти або ванілі.

Коли і як ловити коропа

Короп починає ловитися з весни, потім він клює протягом усього літа. Восени клювання зменшується і припиняється до зими. Під час весняного нересту він теж не бере, але зате після його закінчення починається у риби жор. Зазвичай короп днем відпочиває, а ввечері виходить годуватися. Причому ходить він зграйками по своїм "стежками", і якщо ці місця виявити, можна повернутися додому з пристойним уловом. Добре бере наживку короп вночі. Для такої риболовлі на поплавок одягають спеціальні світлячки - трубочки з фосфором. Місце вибрано і підгодоване, снасть зібрана. Залишилося тільки закинути наживку у воду і чекати клювання. Нарешті поплавок хитнувся і почав занурюватися у воду. Рибу потрібно швидко підсікти різким ривком вудилища. Тягнути до берега відразу ж не можна, короп дуже сильний і відразу порве волосінь або зламає вудку. Дайте йому поплавати кілька кіл, при цьому не послаблюючи волосінь. Риба швидко втомиться і її можна сміливо підтягти до берега і взяти в підсак. Виводити рибу дуже зручно за допомогою котушки на вудці. Якщо риба потягне від берега, можна віддати їй кілька метрів волосіні, щоб не обірвати. Для цього котушку так налаштовують, щоб волосінь при сильному натягу сама розмотувалася. Донкою ловлять інакше. Набивають кормом годівницю, насаджують наживку на гачок, при цьому гачків може бути декілька. Потім закидають снасть в те місце, де вже підгодована заздалегідь риба, закріплюють вудку на березі, прикріплюють дзвіночок або сигналізатор і чекають клювання. Виводити так само, як написано вище.