Як прищепити кошеняті хороші манери.

Вибір кошеня - відповідальний крок. Потрапляючи в будинок, новий член родини повинен дотримуватися ряду правил. Грамотний підхід в цьому питанні допоможе зберегти спокій в родині та убезпечить домашня тварина від стресу в разі їх невиконання.
Вам знадобиться
  • - сухий махровий рушник,
  • - дезінфікуючі засоби,
  • - миски для їжі,
  • - когтеточка.
Інструкція
1
Визначтеся з типом харчування: або готовий корм, або звичайна їжа. Серед готових кормів є рідкі та сухі. Уважно вивчіть склад, для якого віку призначений, дозування і частоту годування. Деякі ветеринари радять підгодовувати кошеня дитячим харчуванням. Травлення кішок вкрай чутливо. Пам'ятайте про те, що якщо надалі плануєте стерилізувати тварину, все одно доведеться перейти на спеціальні готові корми.
2
Слідкуйте за чистотою мисок з їжею. Їжа повинна бути свіжа, кімнатної температури. Окремо поставте питну воду. Привчіть кошеня харчуватися по годинах, не менше 4-5 разів на день. Згодом тварина сама навчитися контролювати обсяг споживання корму і визначить власну ступінь насичення.
3
Знайдіть місце для лотка, куди кошеня ходитиме в туалет. У перші 1,5-2 тижні стежте за твариною. Вкажіть місце для туалету кошеняті. Якщо він сходив не туди, намочіть ватний диск, покладіть в лоток, посадите в лоток кошеня. І так кожного разу, поки не встановиться звичка. Місце, куди вихованець сходив в туалет, ретельно дезінфікують, але не використовуйте занадто різкі запахи, інакше тварина продовжить саме там, де це робити не слід.
4
Купіть спеціальну когтеточку. Встановіть в тому місці, де тварина найбільш часто намагається поточити кігті. Можна використовувати спеціальні засоби у вигляді спреїв, відучує точити кігті в недозволених місцях. Регулярно подрезайте тварині кігті: самостійно або в клініці.
5
Прибирайте вуличне взуття, оскільки деякі тварини через її специфічного запаху, можуть мітити її як свою територію, або просто зіпсувати зовнішній вигляд.
Зверніть увагу
Слідкуйте за тим, як засвоюється їжа у тварини в перші дні перебування в будинку. Так легше скорегувати харчування кішки і вибрати правильно його тип. Різко перекладати з звичайної їжі на готові корми не рекомендується, оскільки травна система вкрай чутливо, тварина може захворіти або загинути. Чим раніше визначитеся з їжею, тим краще для вашого вихованця.
Корисна порада
Привчаючи до туалету, проявіть максимум терпіння. Породисті тварини легко навчаються. Кішка-мама сама тягає малюка в лоток. З дворовим вихованцем доведеться повозитися, але результат з'явиться трохи пізніше, від 2 до 4 тижнів.