Корисні властивості суниці.

Суницю - солодку соковиту ягоду ніжно-червоного кольору з незвичайним ароматом і чудовим смаком - люблять і діти і дорослі. Ця чудова ягода ще й дуже корисна для організму.

Свіжа суниця є прекрасним дієтичним продуктом, який рекомендують при багатьох захворюваннях. Ягоди допомагають страждаючим атеросклерозом, гіпертонією, виразкою шлунка, анемією, дизентерією.

Згідно з однією з версій, чудо-ягода зцілила великого ботаніка Карла Ліннея, багато років мучівшегося подагрою. Якщо порушений ліпідний і мінеральний обмін в організмі, суниця допоможе і тут.

Корисні не тільки плоди, а й листя цієї ягоди. Настої з листя суниці полегшують стан при атоническом запорі. Також вони мають жовчогінну та ефективним сечогінну дію.

Відвари, соки з суниці сприяють поліпшенню апетиту, угамуванню спраги. Потерпають жовчнокам'яної хворобою корисно натщесерце випивати склянку суничного соку. Але попередньо варто порадитися з лікарем.

Якщо регулярно вживати цю чудо-ягоду, покращиться робота щитовидної залози. Впливає суниця і на стабілілізацію цукру в крові. Також відвари листя корисні при порушенні сну.

Соком суниці лікують деякі шкірні захворювання, порізи, дрібні рани, усувають плями на шкірі, вугри, веснянки. Суниця володіє фітоціднимі і антимікробними властивостями, її соком полощуть рот при різних запаленнях ясен і горла.

Якщо ви вирішили полікуватися і збагатити свій організм вітамінами за допомогою суниці, дотримуйтеся обережності, оскільки у деяких є підвищена чутливість до цієї ягоди .