Як зробити альпійську гірку на дачі своїми руками.

Альпійська гірка - один із трендів ландшафтного дизайну, який ефектно пожвавить дачну ділянку. Головне в її облаштуванні - дотримуватися канони стилю, грамотно підібрати місце і рослинність для такого яскравого елемента дачного декору. Звичайно, можна звернутися до професійного дизайнера, однак альпійська гірка, зроблена своїми руками, буде радувати ваш погляд куди більше.
Інструкція
1
Підберіть вдале місце для альпійської гірки. Важливо заздалегідь продумати підступи до неї, положення стежок і переходів, а також врахувати той факт, що вона повинна добре проглядатися з близької відстані. Ідеальним варіантом її розташування стане східний напрямок і добре освітлену ділянку. Обов'язкова умова грамотного формування майбутньої композиції є дотримання мінімальних висот гірки - не менше метра, інакше у вас вийде рокарій, а не альпінарій.
2
Продумайте основу гірки - нерівність рельєфу і розташування каменів. Останні повинні відрізнятися за своєю формою. Ідеальний варіант, коли камінці належать до різних видів гірських порід і мають різні кольори. Їх можна легко купити, або назбирати де-небудь. Однак необхідно знати, що граніт окисляє грунт, а вапняк робить негативний вплив на ріст рослин. Оптимальний варіант - пісковик.
3
Приступайте до безпосередньої укладанні каменів. Почати слід з найбільших. Покладіть їх по периметру гірки, розгорнувши широкою стороною вниз. Всередину альпінарію необхідно засипати дренаж, щоб вода в ньому не застоювалася. У ролі дренажного шару добре себе зарекомендували бита цегла, керамзит, річковий пісок.
4
Насипте землю в альпінарій зверху дренажу до рівня каменів. Все ретельно утрамбуйте і полийте рясно водою.
5
Викладіть наступний ряд каменів. Продовжуйте їх укладати до самого верху альпійської гірки. Тут немає чіткої схеми, тому сміливо проявіть фантазію, надавши альпінарію абсолютно будь обриси. Головне, щоб він нагадував справжню гору і мав цілком природний вигляд.
6
Зробіть так звані «кишені» - це ділянки на гірці, заповнені землею. Саме в них і знаходитимуться рослини. Для цього візьміть камені і викладіть їх по периметру невеликої ділянки на гірці, а потім засипте землею.
7
Висадите в «кишені» рослини. Щоб гірка була дійсно альпійської, а не просто декоративною, віддайте перевагу дикорослих рослин. Вони виглядають цілком природно, і зайвий раз підкреслюють красу каменю. Рясно квітучі рослини, навпаки, приховають зовнішній вигляд гірки. Ідеально підійдуть карликові хвойні дерева, очитки, ялівці, едельвейс, карпатський дзвіночок, декоративна полин, лаванда, альпійська незабудка.
8
Полийте гірку після посадки рослин. Крім цього, буде незайвим внести невелику кількість добрив. Альпійська гірка, зроблена своїми руками, готова! Залишилося тільки грамотно за нею доглядати. У перший час рекомендований рясний полив, регулярне розпушування грунту і очищення від бур'янів.
Корисна порада
У безпосередній близькості від альпінарію можна облаштувати декоративний ставок з фонтанами і поставити невелику лавку.