Боротьба з Медведков.

Капустянка - один з найнебезпечніших шкідників рослин. Вона підгризає стебла рослин, в результаті чого садівники і городники несуть великі втрати. Боротьба з Медведков буде успішною, якщо застосовувати різні пастки та інсектициди. Крім того, потрібно вживати заходів щодо захисту рослин.

Пастки для медведок

Восени викопайте кілька ямок по всій ділянці і закладіть в них свіжий гній або злегка перепрілий компост. Капустянки влаштовуються на зимівлю в цих джерелах органічного тепла. Взимку, в морозний день, потрібно розібрати ці пастки і розкидати по ділянці. В результаті капустянка гине на морозі. Можна спалити знайдених шкідників н костре.Ранней навесні, коли тільки зійде сніг, покладіть на грядки великі шматки фанери або картону. Капустянки заберуться під це укриття, щоб погрітися. Через кілька годин зніміть фанеру і зберіть шкідників у відро з водою, в яку доданий гас. Фанеру перекладіть на другий участок.Вкопайте в землю під кутом приблизно 45 градусів скляну пляшку із залишками пива. Горлечко перев'яжіть бинтом. Капустянки, пріманенние запахом, прогризають легку тканину і забираються в пляшку, а вибратися не можуть. Можна як пастки використовувати укопані в землю скляні банки з залишками меду.

Хімічні засоби боротьби з Медведков

У спеціалізованих магазинах продаються інсектициди, призначені для боротьби з городніми шкідниками. Їх потрібно змішати з пахучими продуктами - наприклад, з пшоняною кашею і смаженою цибулею, скачати кульки і покласти у входи в норку капустянки. Щоб цими приманками не отруїлися птиці і домашні тварини, прикрийте їх картоном і присипте землей.Медведкі не виносять запах гасу, тому можна заливати в їх ходи воду з гасом, а грядки з рослинами огороджувати земляним валом, який теж поливають гасом.

Захист рослин від медведок

Захистити розсаду можна за допомогою подрібненої яєчної шкірки, насипаної навколо рослини. Тверді і гострі шматочки не подобаються капустянка і зупиняють ее.Для захисту від капустянки можна влаштовувати високі грядки. Зніміть шар ґрунту заввишки близько 25-30 см і настелите на дно шар гілок або москітну сітку. Землю покладіть назад і висаджуйте розсаду. Якщо ви садите розсаду з грудкою землі, можна захистити її за допомогою капрону, наприклад, від старих колготок. Помістіть корінь з грудкою землі в мішечок з капрону і зав'яжіть краю так, щоб не було лазівок, куди могла б забратися капустянка. Коріння спокійно проростають через капрон - їм комаха не заподіє особливої шкоди, а до стебла, поки він тонкий і ніжний, підібратися воно не зможе. Коли розсада огрубіє, капустянка буде їй не страшна.