Як побудувати будинок з колод.

Дерево - найдавніший будівельний матеріал. Будинок , побудований з дерева, вважається екологічно чистим, у ньому завжди тепло і сухо. Вологість всередині дерев'яного будинку завжди знаходиться на оптимальному рівні. Добре побудований будинок служить століттями, а правильно заготовлене дерево не гниє. Ліс для спорудження будинку найкраще заготовлювати в зимовий період, коли дерево є найбільш сухим і міцним.
Інструкція
1
Як і при будівництві з будь-якого матеріалу будівництво будинку з колод необхідно почати з фундаменту. Фундамент краще зробити стрічковий, закласти його на 30 сантиметрів нижче рівня промерзання грунту. Для того щоб фундамент був найбільш міцним зробіть всередині нього низку з арматури. Це не дозволить будівлі, зведеному на фундамент, просідати і захистить від перекосів.
2
колод стіни складаються з рядів колод. Один ряд колод, укладений по периметру, називають вінцем, а разом утворюється зруб. На кожній колоді необхідно зробити паз. За допомогою пазів колоди щільно з'єднуються один з одним. Спочатку зруб зберіть не так на фундаменті, а на рівній поверхні. Зруб в зібраному стані повинен простояти не менше 6 місяців для повної просушки й опади. Потім колоди необхідно пронумерувати і розібрати. Тільки після цього зруб встановлюється на фундамент з прокладанням на кожну колоду утеплюють.
3
При укладанні колод необхідно дотримуватися зведення зрубу частинами. Кожна частина не повинна бути вище людського зросту. Цей спосіб називається рубкою з наступною перекладанням. Починаючи рубати будинок, ви повинні знати, що не існує ідеально рівного колоди. Кожна колода зменшується в діаметрі від комля до вершини. Тому при укладанні колод чергуйте укладку комлей і вершин.
4
Для того щоб один вінець щільніше прилягав до іншого вздовж колод вибирайте паз. Основними сполуками колод на зрубі служать рубка в лапу. Для додаткового з'єднання колод використовуйте шкант-луза, а стовпи і крокви з'єднуються за допомогою шипів.
5
Після установки всього зрубу на фундамент необхідно ретельно законопатити утеплює матеріал, який використовувався при кладці колод.
6
Існує безліч варіантів зведення даху. Будь-який вид даху включає - крокви, які є несучою конструкцією, обрешітку і покрівлю. Покрити покрівлю можете матеріалом по вашому розсуду.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JyqAuYECc_M
Економічним називають компактний будинок невеликої площі, зроблений з недорогих, але надійних матеріалів, який до того ж допомагає економити дорогоцінну енергію. Як побудувати таку будівлю?
Інструкція
1
Будівництво економічного будинок а починається вже з складання проекту. Продумайте кількість поверхів, матеріал для будівництва, розташування дверей і вікон. Складіть кошторис усіх витрат і подумайте, чи влаштовує вона вас і яких додаткових витрат можна уникнути. Найбільш економічним матеріалом в наші дні визнаний газобетон. Він досить міцний, дешевий і до того ж має високу теплоеффектівность. Якщо ви плануєте всі дії виконувати самостійно, не наймаючи робітників, це скоротить вартість будівлі майже вдвічі, але, звичайно, збільшить витрачений час.
2
Вартість будинок а, безумовно, залежить від його розмірів. Заздалегідь вирішите, яку житлову площу ви хочете отримати. Додаткових витрат зажадають всі декоративні елементи: башточки, балкони, закруглені частини та інші. Зважте все і залиште необхідний декоративний мінімум, щоб будинок не видався нудним і похмурим, але і не коштував занадто дорого.
3
Один з найважливіших показників економічного будинок а - його енергоефективність. Навіть якщо ви при будівлі затратите трохи більше коштів на ізоляційні матеріали та утеплювачі, надалі ви постійно будете менше платити за електроенергію, що дозволить вам економити не тільки під час будівництва, але і все подальше життя в цій будівлі. Крім того, якщо ви зберетеся продавати будинок , вартість його на ринку буде вище, ніж у звичайного.
4
Добийтеся ефективного використання енергії наступними діями. Розташуйте головні вікна на південній стороні. Це дозволить заощадити до 30% енергії, яка витрачається на опалення. Взимку, завдяки сонячному світлу, в будинок е буде тепло, а влітку прохолодно, так як пекучі промені не потраплять до кімнати. Зменшіть площа вікон і оснастите їх потрійним склопакетом. Нехай він стоїть досить дорого, надалі він буде ефективно зберігати тепло. Захистіть стіни від нагрівання за допомогою козирків даху, і вам не доведеться витрачатися на кондиціонери. Необов'язково будувати товсті стіни, щоб домогтися тепла в будинок е. Використовуйте сучасні ізоляційні матеріали і добийтеся ідеально утепленій міцній конструкції.